Seniori na Zobore sa zúčastnili volieb: Ich názor na budúceho župana sa líši

Vďaka prenosným urnám mohli odovzdať svoj hlas v krajských voľbách aj klienti Zariadenia pre seniorov Zobor v Nitre. Na kandidátovi na župana sa nezhodli.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Seniori na Zobore sa zúčastnili volieb: Ich názor na budúceho župana sa líši
Zdroj: TASR

Voľby do Nitrianskeho samosprávneho kraja pritiahli k volebným urnám klientov Zariadenia pre seniorov Zobor v Nitre. Členovia okrskovej volebnej komisie prišli do zariadenia s prenosnou urnou o desiatej hodine. Seniori, ktorí patria v Nitre už tradične k najdiscipli­novanejším voličom, ich už očakávali v spoločenskej miestnosti zariadenia.

Nie všetci mohli voliť

Príspevková organizácia mesta sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej detskej nemocnice na Jánskeho ulici. Zariadenie má kapacitu 150 klientov, nie všetci tu však majú trvalý pobyt. „Klienti s trvalým pobytom volili všetci. Tí, čo voliť nemohli, boli sklamaní," skonštatoval pracovník zariadenia.

Nezhodli sa

Seniori podľa vlastných slov vedia, aké kompetencie má Nitriansky samosprávny kraj, a už pred voľbami sa medzi sebou bavili o kandidátoch na post predsedu kraja. „Nezhodli sme sa na jednom kandidátovi. Niekto uprednostnil skôr staršieho, skúsenejšieho, ale niektorí zasa tvrdia, že treba dať priestor mladším, predsa len, ten svet a pomery sa menia,“ tvrdili seniori.

Pred samotným hlasovaním sa informovali, koľko poslancov môžu voliť. „Niektorých poznáme, veľa ich však nepoznáme. Hlasujeme najmä za tých, ktorých poznáme, bez ohľadu na stranícku príslušnosť,“ povedala klientka zariadenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame