Kultúra

Ten čas ale letí! DAB oslávi 20. výročie uvedenia inscenácie Testosterón

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre oslávi jubilejné 20. výročie premiéry inscenácie Testosterón.

Ilustračný obrázok k článku Ten čas ale letí! DAB oslávi 20. výročie uvedenia inscenácie Testosterón
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Hra v réžii Petra Mankoveckého bola prvýkrát uvedená 16. apríla 2004. Podľa DAB sa odvtedy stala jednou z najúspešnejších, najviac reprízovaných a najdlhšie uvádzaných inscenácií nitrianskeho divadla.

Podľa štatistík DAB má Testosterón za sebou 290 vypredaných repríz.

160-tisíc divákov

„Tým sa radí k najdlhšie a najviac reprízovaným inscenáciám na Slovensku. Inscenácia mala premiéru v Štúdiu DAB a po niekoľkých reprízach sa pre veľký divácky záujem adaptovala na Veľkú sálu. Počas 20 rokov videlo Testosterón približne 160 000 divákov,“ informovalo DAB.

Ako divadlo pripomenulo, hra Testosterón patrí k divácky mimoriadne obľúbeným inscenáciám, o čom má svedčiť aj fakt, že niektorí „rekordéri“ si prišli inscenáciu pozrieť aj viac ako 20-krát.

Divadelní rekordéri

„Podľa štatistík pripravených k 200. repríze inscenácie mnohí diváci videli Testosterón viac ako desaťkrát, rekordmanom bol divák, ktorý sa na inscenáciu prišiel pozrieť 22-krát. Dnes sa však nájdu aj diváci, ktorí videli toto legendárne predstavenie už viac ako 30-krát,“ informuje DAB, ktoré 4. a 5. apríla uvedie slávnostné predstavenia inscenácie Testosterón.

Podľa divadelného bulletinu je hra Testosterón komédiou o tom, čo si muži myslia o ženách. „Je manifestom mužskej prapodstaty. Komédia z pera poľského autora Andrzeja Saramonowicza dáva priestor na brilantné herecké štúdie a strhujúce komediálne výkony. Sú v nej hrdinovia, ktorí odhalia podstatu ‚mužského všehomíru‘, i zamotané situácie. Obsahuje perlivé dialógy, situačnú komiku i neočakávané dejové zvraty,“ uvádzajú tvorcovia hry.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM