Viktória Botošová Rôzne Recept na dnes

Marika si pripravuje recept podľa zámockého kulturistu: Zdravý tvarohový zázrak si nevie vynachváliť!

Zdravý, no zároveň aj chutný. Plusom je, že sa nedopustíte žiadneho prehrešku. Máme pre vás tip na víkendovú pochúťku od našej čitateľky Mariky. Pozrite si video.

Ilustračný obrázok k článku Marika si pripravuje recept podľa zámockého kulturistu: Zdravý tvarohový zázrak si nevie vynachváliť!
Foto: Viktória Botošová

Autorom receptu je novozámocký kulturista Igor. Pripomenieme vám ho v tomto článku – Novozámčan Igor (25): Ľudia nemajú poňatia, čo súťažná kulturistika ob­náša

O tom, že je tvarohový zázrak skutočne pochúťka, svedčia aj Marikine slová „Keď ti mám povedať pravdu, tak my sme si ho robili dokopy už asi desaťkrát,“ hovorí.

Prísady:

  • 200 g tvarohu
  • 70 g rozmixovaných ovsených vločkiek
  • 1 vajce
  • ovocie (akékoľvek, podľa vašich predstáv)
  • tekuté sladidlo, hnedý cukor alebo med
  • škorica

Postup:

Marika sa inšpirovala Igorovým videom a túto dobrotu si pripravuje podľa neho. „Recept napísaný nemám… Keď ho robím tak vždy podľa toho videa. Pozriete si video a zbadáte, ako sa to robí. Nie je na tom nič ťažké,“ vysvetľuje Marika.

Do misky s tvarohom sa zapracuje vajce. Do tejto masy pridáme cukor/sladidlo alebo med a škoricu. Opäť pomiešame a začíname prisýpať ovsené vločky. Masu necháme 10 minút odstáť, potom z nej tvarujeme guličky do ktorých vkladáme ovocie.

Ovocie môžete v recepte použiť akékoľvek, podľa vašej chuti. „No nie je to až tak diétne, keďže tam dávam zavárané broskyne, lepšie by bolo čerstvé ovocie, ale inak tam nie je už nič také nezdravé,“ hovorí o menšom prehrešku.

Prezradila nám ako si zvykne niekedy prípravu zjednodušiť. „Jednoduchšie je dať to ovocie na tanier ako ho dávať dovnútra guličiek. Prvýkrát, keď som dávala tú broskyňu dovnútra, tak sa my to šmýkalo von, ale aj tak sa to nakoniec podarilo,“ dodáva s úsmevom.

Hotové guličky varíme vo vriacej vode, podľa slov Igora vo videu, hotová gulička vypláva na povrch. Na záver si môžete guličky posypať tipmi od Igora vo videu. Dobrú chuť!

Pripravte si aj ďalšie recepty našich čitateľov:

Foto: Marika
Video: Igor Illés

Tvarohový zázrak
3
Galéria
Tvarohový zázrak
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM