Aktualizované Rastislav Búgel Práca

Pri Nitre vznikne nový závod, za investíciou je Matador: Toľkoto ľudí by sa malo priamo zamestnať!

Dobrá správa pre pracovný trh v meste pod Zoborom. Pri Nitre by mal vzniknúť nový závod.

Ilustračný obrázok k článku Pri Nitre vznikne nový závod, za investíciou je Matador: Toľkoto ľudí by sa malo priamo zamestnať!
Zdroj: TASR

Slovenská spoločnosť Matador Automotive Vráble pripravuje v Nitre výstavbu závodu, v ktorom plánuje zamestnať viac ako 170 zamestnancov. Ako prvé o tom priniesli informáciu Hospodárske noviny. Investícia v hodnote 22,4 milióna eur má vzniknúť v mestskej časti Dolné Krškany, kde firma vybuduje nový závod na lisovanie a spájanie pre automobilový priemysel. Okrem pracovných miest, ktoré vzniknú priamo v novej prevádzke, počíta investor s ďalšími približne 80 novými pracovnými príležitosťami u dodávateľov. Nový závod firma postaví v areáli, kde už má jednu výrobnú prevádzku. Inštalované technológie zahŕňajú aj dva veľkokapacitné lisy s výkonom 2000 a 630 ton a robotické pracoviská spájania.

Podľa slov generálneho riaditeľa skupiny Matador Holding Martina Keleho sa spoločnosti darí získavať zákazky z celej Európy. “Preto chceme stiahnuť kapacity domov,” konštatoval. Na automatizovaných linkách sa budú výlisky spájať nitovaním, zváraním a lepením v súlade s technologickými trendmi v automobilovom priemysle. Nové kapacity plánuje firma využiť nielen pre existujúcich zákazníkov, ale aj na pokrytie nových objednávok.

Moderné technológie

Podľa Keleho chce Matador Automotive Vráble využívať v novom závode najmodernejšie technológie, ktoré môžu obsluhovať iba vysokokvalifikovaní pracovníci. Projekt počíta s vytvorením celkovo 176 nových pracovných miest. Spoločnosť odhaduje, že nárast jej objednávok dá dodávateľskej sieti podnet na vytvorenie ďalších pracovných miest, ktoré môžu vznikať aj v menej rozvinutých častiach Slovenska.

Požiadajú o štátnu pomoc

Matador plánuje pri realizácii investície požiadať aj o štátnu pomoc, so žiadosťou sa už obrátil na ministerstvo hospodárstva. "Potešil nás záujem pracovníkov ministerstva o inovatívny projekt slovenskej firmy. Pokiaľ štát náš projekt podporí, bude to pre nás gesto, ktoré potvrdí, že expandovať na domácej pôde je dobrý nápad,” povedal Kele.

Čítajte tiež:

V priemyselnom parku otvorili novú halu: Do pol roka tu prácu nájde 130 ľudí

Nový automobilový závod pri Nitre: Zamestnať by mal až 4000 ľudí

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie