Lucia Šútorová Práca

Nitrianska radnica hľadá ambasádora pre komunity: Aký ponúka plat?

Náplňou práce ambasádora bude hlavne riešenie spolužitia väčšiny s menšinou v Nitre. Záujemcovia sa môžu hlásiť do polovice augusta.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianska radnica hľadá ambasádora pre komunity: Aký ponúka plat?
Zdroj: TASR

Mesto hľadá vhodného kandidáta na pozíciu ambasádora pre prácu s komunitami. Ako informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek, radnica už vypísala výberové konanie.

Náplňou práce ambasádora bude podľa hovorcu mesta dohliadať nad verejným poriadkom hlavne v mestských častiach Krškany a Dražovce.

„Vhodný kandidát na túto prácu preto musí mať prehľad o aktuálnych problémoch daných lokalít. Musí tiež prichádzať s vlastnými nápadmi, ako problémy vyriešiť,“ dodal hovorca Tomáš Holúbek.

Práca ambasádora

Ambasádor by sa mal aktívne podieľal aj na dlhodobej stratégií a vízii práce v problémových lokalitách Nitry. „V komunitách má ambasádor pôsobiť tak, aby sa tu zvýšila nielen bezpečnosť, ale aj vzdelanostná úroveň a aby sa zlepšil prístup k vzdelaniu a k príprave na povolanie. To všetko má dosiahnuť, že členovia dnes vylúčených komunít sa ľahšie uplatnia na pracovnom trhu, čo v konečnom dôsledku povedie k lepšiemu spolunažívaniu a k odstraňovaniu napätia v mestských častiach Nitry,“ konštatuje hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Samospráva od adeptov vyžaduje aj empatiu či cit pre spravodlivosť. Výhodu majú tí uchádzači o prácu, ktorí už majú skúsenosti s rómskou problematikou.

„Ambasádor zarobí na zamestnanecký pomer najmenej 1 500 eur. Možnosť prihlásiť sa na túto pozíciu je otvorená do polovice augusta. Žiadosti aj s potrebnými dokladmi treba zaslať na adresu Katarina.Koprdova@msunitra.sk,“ uviedol Tomáš Holúbek, hovorca Nitry.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie