Lucia Šútorová Správy Práca

Matador plánuje v Nitre rozšíriť výrobu: Zamestnať chce 120 ľudí

V priemyselnom parku plánuje výrobca pneumatík vytvoriť nové pracovné priestory. V navrhovanej výrobe sa má pracovať v trojzmennej prevádzke.

Ilustračný obrázok k článku Matador plánuje v Nitre rozšíriť výrobu: Zamestnať chce 120 ľudí
Zdroj: TASR

Spoločnosť Matador Automotive Vráble, a. s., plánuje vytvoriť nové výrobné a skladové priestory vo svojej prevádzke v Nitre.

Situované by mali byť v priestoroch existujúceho priemyselného areálu v nitrianskej mestskej časti Dolné Krškany v existujúcej hale Mansi, ktorá aktuálne slúži na strojársku výrobu a je vo vlastníctve investora.

Modernizácia výroby

„Prítomnosť novej automobilky v Nitre poskytla príležitosť na expanziu výroby subdodávateľov pre automobilový priemysel. Aby bolo možné plniť rastúce požiadavky odberateľov kladené na investora, je potrebná modernizácia a rozširovanie existujúcej výroby,“ zdôvodnili svoj zámer zástupcovia spoločnosti Matador v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Projekt modernizácie zahŕňa úpravu existujúcich priestorov výrobno-skladovej haly pre potreby nových činností a osadenie nových technológií určených pre automobilový priemysel.

Dodávať chcú Jaguaru

Nový výrobný proces bude zameraný na výrobu detailov – štrukturálnych vnútorných dielcov pre výrobu automobilových karosérií. Určené budú pre automobilový priemysel, napríklad pre Jaguar Land Rover.

Kapacita výroby by mala dosiahnuť 5,4 milióna kusov hotových výrobkov a poloproduktov roč­ne.

V navrhovanej výrobe bude v trojzmennej prevádzke pracovať 120 zamestnancov. Predpokladaný začiatok rekonštrukcie odhaduje investor na január až apríl budúceho roka v závislosti od získania stavebného povolenia, predpokladané ukončenie je naplánované na máj budúceho roka.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie