Lucia Šútorová Práca

Do priemyselného parku mieri miliónová investícia: Vzniknúť by malo takmer 400 pracovných miest

Do Nitry mieri ďalšia miliónová investícia. Súvisí s pripravovanou výrobou automobilov v areáli priemyselného parku. Prácu by si tu mohlo nájsť takmer 400 ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Do priemyselného parku mieri miliónová investícia: Vzniknúť by malo takmer 400 pracovných miest
Zdroj: TASR

Spoločnosť Gestamp Nitra, s. r. o., plánuje vybudovať nový závod v nitrianskom priemyselnom parku Sever. Výstavba a prevádzka lisovacieho závodu na výrobu dielov pre automobilový priemysel súvisí najmä s pripravovanou výrobou automobilov v areáli priemyselného par­ku.

Investičné náklady

Podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie dosiahnu predpokladané investičné náklady 100 miliónov eur. Výstavba závodu by sa mala začať koncom tohto roka, spustenie do prevádzky je naplánované v polovici roka 2018. Výstavba by mala byť realizovaná v dvoch fázach, po jej ukončení by malo v novom závode vzniknúť 396 pracovných mi­est.

Pre automobilový priemysel

Nový závod by mal byť umiestnený v nadväznosti na existujúci priemyselný park Nitra – Sever v katastrálnom území obce Lužianky. Parcely, na ktorých je výstavba navrhnutá, sú súčasťou poľnohospodárskeho pôdneho fondu. Zastavaná plocha by mala presiahnuť 57 000 štvorcových metrov, ďalších takmer 27 000 m2 bude tvoriť spevnená plocha. Projekt počíta s umiestnením štyroch lisovacích liniek pre výrobu karosárskych komponentov pre automobilový priemysel. Kapacita prevádzky bude budovaná v dvoch fázach až na úroveň lisovania 50 000 ton ročne.

Môže vás zaujímať:

V Nitre by mal vyrásť logistický park: Prácu v ňom by našlo vyše 3800 ľudí

Smeruje k nám ďalší investor: Plánuje vytvoriť až 300 priamych a 1300 nepriamych pracovných miest

Spoločnosť chce v priemyselnom parku rozšíriť svoj závod: Pribudne stovka pracovných miest

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie