Utorok 23. júl 2019 Oľga  24 °C
Lucia Šútorová Správy Práca

Ďalšie hromadné prepúšťanie v Nitre: O prácu príde vyše 100 ľudí

Nitra sa nevyhne ďalšiemu hromadnému prepúšťaniu. Spoločnosť, ktorá získala od štátu aj investičný stimul, zatvára svoj závod v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie hromadné prepúšťanie v Nitre: O prácu príde vyše 100 ľudí
Zdroj: TASR

Spoločnosť Air Liquide Slovakia zatvára svoj závod v Nitre. Firma sa zaoberá výrobou zváracej techniky. „Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny eviduje nahlásené hromadné prepúšťanie na úrade v Nitre v odvetví výroba ostatných elektrických zariadení,“ skonštatovala hovorkyňa ústredia Jana Lukáčová. Ohrozených je 112 zamestnancov. Hromadné prepúšťanie by malo byť ukončené do konca marca budúceho roka.

Hromadné prepúšťania

Na úrade práce v Nitre boli v tomto roku nahlásené tri hromadné prepúšťania. Ohrozených je 569 zamestnancov. Podľa Lukáčovej každý z nich by mal bez problémov nájsť uplatnenie na trhu práce. Nitriansky úrad práce eviduje k dnešnému dňu 5609 voľných pracovných miest, ktoré nahlásili zamestnávatelia.

Investičný stimul

Spoločnosť Air Liquide v rokoch 2004 až 2005 investovala do vybudovania závodu na vývoj, výrobu a predaj zváracích strojov a výrobu nabíjačiek batérií v Lužiankach pri Nitre takmer 9,3 milióna eur. V roku 2006 spoločnosť získala investičný stimul vo výške 1,56 milióna eur. Regionálna pomoc Ministerstva hospodárstva SR bola poskytnutá vo forme úľavy na dani z príjmov právnických osôb.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR