Lucia Lauková Správy

Top témy týždňa: Najčítanejšie správy z Nitry za uplynulé dni

Už ste o nich počuli? Týchto 5 udalostí uplynulého marcového týždňa zaujalo našich čitateľov najviac.

Ilustračný obrázok k článku Top témy týždňa: Najčítanejšie správy z Nitry za uplynulé dni
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Na SARI zomrela 26-ročná žena

RÚVZ v Nitre začiatkom týždňa informoval, že aj naďalej trvá zákaz návštev vo fakultných nemocniciach v Nitre, v Nových Zámkoch aj v Špecializovanej nemocnici Nitra-Zobor a v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany. „Bolo hlásené ochorenie na SARI v okrese Nitra u 26-ročnej ženy, ktoré sa skončilo 1. marca úmrtím,“ konštatoval RÚVZ v Nitre.

Čítajte tu: V okrese Nitra potvrdili ochorenie SARI: Podľahla mu mladá žena (†26)

Otrava na potkany zabíjala na poli

Cez týždeň na poliach pri Nitre našli desiatky uhynutých zvierat.*** „Po podrobnejšej obhliadke sa ukázalo, že ide o zajace, bažanty, srny. Okrem týchto živočíchov bola na mieste nájdená rozptýlená látka pripomínajúca jed s pravdepodobným cieľom otráviť hlodavce. Podľa predpokladov išlo o látku používanú na deratizáciu v obývaných priestoroch, ktorá nie je určená na použitie vo voľnej krajine,“*** uviedla Brinzíková Badidová. Otrava bola podľa jej slov aplikovaná veľkoplošne, zrejme prostredníctvom rozmetača, takže ňou bolo zasiahnuté pomerne veľké územie.

Čítajte tu: Na polia pri Nitre niekto rozsial otrávené osivo: Zahynuli desiatky zvierat

70 vojakov sa rozlúčilo v Nitre s vlasťou

V priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre sa v piatok oficiálne skončila príprava nového kontingentu slovenských vojakov, ktorí už o niekoľko dní odletia na Cyprus. Na misiu UNFICYP odchádza 70 príslušníkov Ozbrojených síl SR (OS SR).

Čítajte tu: Z Nitry odchádza na Cyprus 70 slovenských vojakov: Vlasť neuvidia pol roka, VIDEO

V bývalých kasárňach v Nitre sa začali búracie práce

Nová materská škola vyrastie na Dobšinského ulici v areáli kasární na Martinskom vrchu. Vznikne prestavbou existujúcej budovy a prístavbou. Jej kapacita bude 144 detí a šesť tried. Na stavenisku sa už pracuje. „Začali sa už búracie práce pamiatkovo nechránených objektov. Čiže na stavenisku je tieto dni čulý stavebný ruch,“ prezradil Henrich Varga, poradca a odborný konzultant pre komunikáciu mesta Nitry.

Čítajte tu: V bývalých kasárňach v Nitre sa začali búracie práce: VIZUALIZÁCIE novej škôlky

Žien za volantom autobusu pribúda

Najviac žien vozí cestujúcich v mestskej autobusovej doprave v Nitre, a to 9. V Nových Zámkoch majú štyri vodičky, v Ružomberku a v Trnave za volantom autobusu pôsobia po dve ženy – vodičky.

Čítajte tu: Žien za volantom autobusu pribúda: Nitra ich má najviac

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM