Nitra nedokázala streliť gól: Na trenčianskom ľade body nezískala, FOTO

Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. Najmä prvý útok dokázal viackrát zavrieť súpera pred brankára Šimbocha.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nedokázala streliť gól: Na trenčianskom ľade body nezískala, FOTO
6

Ten však svoj tím podržal aj počas oslabenia pri vylúčení Slobodu. Obe mužstvá sa do príležitostí v úvodnej dvadsaťminútovke dostávali iba sporadicky. Nepomáhali im v tom ani početné výhody, takže obaja gólmani si udržali čisté konto. Až v závere využil nepozornosť Nitranov Švec, ktorý po priťuknutí od Sojčíka zostal sám pred Šimbochom a strelou do horných poschodí brány strelil jediný gól prvej tretiny.

Nitrania vstúpili do druhej tretiny aktívnejšie. Dva pokusy Yellow Horna a jeden Versteega preverili pripravenosť Tomeka. V 27. minúte sa pri hre štyroch proti štyrom uvoľnil Mitch Versteeg, ale na gólmana Trenčanov nevyzrel. Následne na opačnej strane opečiatkoval Mikyska konštrukciu brankára Šimbocha. V polovici zápasu pridali Trenčania druhý gól. Chuť si napravil Mikyska, ktorý strelou z pravého kruhu nedal Šimbochovi šancu. Domáci gólman Tomek potvrdil skvelé reflexy pri presilovej hre súpera. Po góle volal najmä teč Scheidla.

Záverečná tretina sa niesla v znamení aktivity Nitranov, ktorí sa snažili vrátiť späť do stretnutia kontaktným gólom. Domáci hokejisti čakali na šancu z brejkov. Jedna z nich prišla v 45. minúte. Rýchlostný súboj medzi Švecom a Šimbochom vyhral hosťujúci gólman, inak by trenčiansky útočník už dorážal puk do opustenej bránky. Hostia v rýchlom slede hrali tri presilovky, no zverenci trénera Jána Pardavého, že v početnej nevýhode sú najlepším tímom v lige. Päť minút pred koncom zápasu si Mikyska podvihol puk na čepeľ hokejky a chcel ho zasunúť nad rameno gólmana, čo mu však nevyšlo. Na triumfe Trenčína to však už nič nezmenilo.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. Švec (Sojčík, Hlinka), 30. Mikyska (Valach). Rozhodovali: Snášel, Juhász (Maď.) – Šoltés, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 9:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 2560 divákov

Trenčín: Tomek – McCormack, Starosta, Bokroš, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič, Valach, Hecl – Chromiak, Balán, Lapšanský – Hlinka, Švec, Sojčík – Ferényi

Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Rácz, M. Versteeg, A.Sloboda, Kubka, Korím, Š. Nemec – Scheidl, Kerbashian, Yellow Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominych – Hrušík, Minárik, Csányi

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Nás v dnešnom zápase zabrzdili vylúčenia. V prvej tretine sme mali solídny začiatok. Dali sme dôležitý gól. V druhej tretine sme dali súperovi príliš veľa priestoru. Mužstvo môžem pochváliť za zisk troch bodov, hru v oslabení a výkon brankára Tomeka.“

Marián Bažány, tréner Nitry: „Veľké sklamanie z nášho prístupu v prvej tretine. Skutočne tomu nerozumiem. Celá príprava bola smerovaná na to, že do zápasu pôjdeme od začiatku. Od druhej tretiny sme začali hrať náš hokej. Zápas bol vyrovnaný a hralo sa hore-dole. Z môjho pohľadu rozhodla prvá tretina, ktorú sme úplne odflákli, čo nechápem.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:0 v 30. kole