Lucia Lauková Správy

Turistický vláčik vás odvezie na Včelárske slávnosti: Premávať bude z námestia

Na blížiace sa Včelárske slávnosti v poľnohospodárskom múzeu vás odvezie turistický vláčik. Premávať bude zo Svätoplukovho námestia.

Ilustračný obrázok k článku Turistický vláčik vás odvezie na Včelárske slávnosti: Premávať bude z námestia
Zdroj: Mesto Nitra

V sobotu 18. mája sa budú v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre konať Včelárske slávnosti. Pri tejto príležitosti vyrazí na prvé jazdy aj nitriansky turistický vláčik. Ten oficiálne začne sezónu až 1. júna.

Premávať bude zo Svätoplukovho námestia priamo na Včelárske slávnosti. Podujatie sa začne o 9.30.

Prečítajte si tiež

Odchody vláčika

Prvý odchod z námestia je naplánovaný na 9.20. Ďalšie odchody budú o 10.00, 10.40, 12.00, 14.00, 15.00 a 15.40.

Podujatie bude prebiehať do 17.00 hodiny a vstup je bezplatný. Jazdy turistickým vláčikom budú spoplatnené. Základné cestovné, pre cestujúcich od 7 rokov a starších, je 3 €/os. Za lístok pre pre deti do 6 rokov, ŤZP a ŤZP-S zaplatíte 2 €/os.

Program podujatia

„Hlavnou myšlienkou podujatia je osveta, podpora včelárstva a zviditeľnenie múzea. Téma ochrany včiel, výsadba nektárodajných stromov, zvýšenie včelárskej pastvy a ekologické aktivity, ktoré prispievajú k zlepšeniu ekologických pomerov v Nitre a okolí, ale aj v celej krajine,“ uvádzajú organizátori.

Návštevníkov čakajú fascinujúce prehliadky úľov, ukážky včelárskej práce i ochutnávky lahodného medu priamo od miestnych včelárov. Tešiť sa môžete aj na jazdu vlakom – Nitrianskou poľnou železnicou, bábkové divadlo (10.00 a 14.00 hod.), remeselné trhy a regionálne produkty, tematické tvorivé dielne, Kosenie pod Zoborom, prehliadku Skanzenu, TICadlovo a maľovanie s modelármi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

🚂Odvez sa turistickým vláčikom v sobotu 18. mája zo Svätoplukovho námestia priamo na Včelárske slávnosti do Slovenského...

Posted by Visit Nitra on Wednesday, May 8, 2024
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM