Správy

V Nitre sa začala výstavba NOVEJ očnej kliniky: Práce majú trvať 18 mesiacov

Nová očná klinika sa bude nachádzať v budove bývalého interného oddelenia. Zhotoviteľ si už prevzal stavenisko.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre sa začala výstavba NOVEJ očnej kliniky: Práce majú trvať 18 mesiacov
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

V areáli Fakultnej nemocnice Nitra sa začala prestavba bývalého interného oddelenia na očnú kliniku. Víťaz verejného obstarávania, spoločnosť Metrostav Slovakia, prevzal stavenisko. Prestavbu sa zaviazal ukončiť do 18 mesiacov od prevzatia staveniska.

Zmluvná cena za stavebné práce vrátane DPH predstavuje 3 586 770 eur, ďalších 750 000 eur si vyžiada prístrojové vybavenie kliniky, informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec. Financie na rekonštrukciu získala nemocnica z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Prečítajte si tiež

Nová klinika

Nová očná klinika bude umiestnená v priestoroch bývalého interného oddelenia. Budova za starou vrátnicou je roky prázdna.

V rámci novej kliniky vznikne šesť centier, a to jednodňovej očnej chirurgie, ochorení sietnice, na liečbu metabolicko-cievnych ochorení sietnice, na liečbu glaukómu, centrum refrakčných porúch a estetickej medicíny a aplikačné centrum skladajúce sa z ambulancie, stacionára a malej operačnej sály.

Celkovo bude v rámci projektu vytvorených desať špecializovaných ambulancií, dva stacionáre na ambulantné operačné výkony, dve veľké operačné sály, jedna malá aplikačná sála a dve laserové zákrokovne, potvrdila Kubinec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM