Ilustračný obrázok k článku Zmeny na úrade v Nitre: Radnica má nového prednostu aj poradcu pre komunikáciu
Zdroj: Dnes24.sk

Zmeny na úrade v Nitre: Radnica má nového prednostu aj poradcu pre komunikáciu

Doterajšieho prednostu Mestského úradu v Nitre Igora Kršiaka vystrieda v januári vo funkcii Ján Odzgan. Na radnici pribudla aj nová pozícia.

Správy
Správy

Zmeny na úrade v Nitre: Radnica má nového prednostu aj poradcu pre komunikáciu

Doterajšieho prednostu Mestského úradu v Nitre Igora Kršiaka vystrieda v januári vo funkcii Ján Odzgan. Na radnici pribudla aj nová pozícia.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny na úrade v Nitre: Radnica má nového prednostu aj poradcu pre komunikáciu
Zdroj: Dnes24.sk

Novým prednostom mestského úradu v Nitre bude Ján Odzgan. Do funkcie nastúpi v utorok 8. januára a vystrieda v nej Igora Kršiaka. Informoval o tom poradca pre komunikáciu mesta Nitry, Henrich Varga.

Podľa viceprimátorky Michaely Hefkovej je Ján Odzgan pre nitriansku radnicu významnou posilou. „Našim cieľom je, do inak odborne zdatného tímu mestského úradu, priniesť moderné a progresívne prvky riadenia, typické pre súkromný sektor, v ktorom dlhé roky pôsobil. Celkovú modernizáciu služieb úradu, tak dúfam, bude môcť každý "Nitrančan“ za nejaký čas pocítiť na vlastnej koži," hovorí viceprimátorka Michaela Hefková.

Ako odborný konzultant

Ján Odzgan je, podľa slov poradcu pre komunikáciu, na nitrianskom úrade od 5. decembra. Najskôr nastúpil na pozíciu odborného konzultanta pre strategické riadenie.

„Mojou úlohou bolo vytvoriť základné strategické rámce, ktoré nám budú určovať ciele a mantinely k ďalšej práci. Kľúčovým pre nás bude Nitrančan, ktorého spokojnosť musí byť hlavnou prioritou nášho snaženia. Ideálom je, aby si väčšinu vecí vedel obyvateľ mesta vybaviť z domu, či zo svojho smartfónu,“ povedal nastupujúci prednosta.

Plat nového prednostu

Radnica netají ani plat nového prednostu. Ten má byť nižší ako jeho predchodcu. Prvá čistá odmena za prácu pre Jána Odzgana má byť vyplatená v mesiaci január vo výške 2700 eur.

„Po nástupe na post prednostu bude dostávať hrubý plat vo výške 2600 eur, čím začína s mierne nižšou mzdou ako jeho predchodca,“ prezradil Henrich Varga, poradca pre komunikáciu mesta.

Vzdelanie a kariéra

Ján Odzgan má 41 rokov, vzdelanie podľa radnice získal na strednej ekonomickej škole v Bratislave a na jednoodborovej psychológii na Univerzite Karlovej v Prahe. Na začiatku kariéry pracoval v treťom sektore, neskôr ako manažér, konzultant a tréner v spoločnostiach Deloitte, Slovalco, Restartup a pomáhal s transformáciou, inováciami a celkovým manažmentom zmeny mnohým slovenským a českým spoločnostiam. Posledné tri roky pôsobil vo vrcholovom manažmente Poštovej banky. 

Odborný poradca pre komunikáciu

S novým vedením pribudla na nitrianskej radnici aj nová pozícia s názvom poradca pre komunikáciu, ktorú zastáva Henrich Varga, vyštudovaný novinár a marketingový špecialista. „Mojim cieľom je naučiť toto mesto rozprávať sa so svojimi obyvateľmi. To znamená nielen k ľuďom hovoriť, ale ich aj počúvať. Posledné roky tu komunikácia zásadne viazla, čo dlhodobo kritizovali nielen obyvatelia mesta, ale aj mnohí poslanci. Nakoniec, vnímal som to tak aj ja ako „Nitrančan“. Mojou úlohou je nastaviť novú komunikačnú stratégiu mesta, napraviť jeho pošramotený imidž a ukázať ľuďom, že toto mesto má svojich obyvateľov úprimne rado,“ hovorí Varga.

Vzdelania a skúsenosti

Henrich Varga vyštudoval žurnalistiku a angličtinu na UKF v Nitre a mediálnu produkciu na University of Bedfordshire v Anglicku. V oblasti médií a marketingu sa podľa radnice pohybuje 15 rokov. Pôsobil ako novinár v Nitre a Prahe, pracoval pre viaceré reklamné agentúry na Slovensku aj v zahraničí, podieľal sa na desiatkach reklamných kampaní pre rôzne domáce aj svetové značky.

Za december má byť poradcovi pre komunikáciu vyplatená čistá mzda vo výške 1829 eur, od januára má zarábať 2385 eur v hrubom.

„Som veľmi rada, že máme vo vedení mesta človeka s takýmito cennými skúsenosťami. Kvalitná komunikácia medzi občanmi a mestom je pre súčasné vedenie alfou-omegou,“ uzatvára viceprimátorka Hefková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín