Lucia Lauková Kultúra

Víkendové TIPY: Nitra ponúkne Tancovačku na námestí, letné kino aj zraz kamiónov

Vytúžený víkend je na dosah. Týmito podujatiami bude žiť Nitra v najbližších dňoch.

Ilustračný obrázok k článku Víkendové TIPY: Nitra ponúkne Tancovačku na námestí, letné kino aj zraz kamiónov
Zdroj: Rastislav Búgel

4. Truck Zraz

od 26. do 28. júla, letisko Janíkovce

V poradí 4. ročník podujatia Truck zraz Nitra sa bude konať od piatku 26. júla do nedele 28. júla na letisku v Janíkovciach. Veľkú šou predvedie vyše 200 kamiónov, nebudú chýbať zahraniční účastníci. Návštevníci majú vstup na zraz zadarmo. Tešiť sa môžu na viaceré atrakcie aj hudobné vystúpenie.

Letné kino na hrade – Kafarnaum

26. júla o 21.00 h, Gotická priekopa

Kafarnaum – Dráma – 120 min – Libanon, Francúzsko, USA – 2018 – od 15 rokov- Príbeh dvanásťročného chlapca, ktorý zažaluje svojich rodičov za to, že mu dali život. Film na festivale v Cannes ohromil divákov i porotu vyhroteným svedectvom o extrémnych podmienkach života v dnešnom Libanone pohľadom malého dieťaťa. Vstupné na premietanie je 2 eurá. Počas premietaní filmov je možnosť vystúpiť na vežu katedrály. Časové intervaly výstupov sú o 20.30; 20.45; 21.15; 21.45 a 22.15 h s maximálnym počtom 25 návštevníkov. V cene lístka do veže je aj vstupenka na film. Cena dospelí 3 eurá; deti, študenti, seniori 2 eurá.

Júlová cyklojazda

26. júla od 18.30 h, začiatok na Svätoplukovom námestí

Dva dni pred vyvrcholením 106. ročníka Tour de France by organizátor Critical Mass Nitra rád oslávil rekordné siedme víťazstvo Petra Sagana v zisku zeleného trička. Práve preto je vhodné prísť oblečený v zelenom tričku, alebo na zelenom bicykli alebo len mať niečo zelené na sebe.

Pre ži-(vot)

26. júla od 9.00 do 12.00 h, Mestský park na Sihoti

Koncert spojený s piknikom v tráve, ktorý sa uskutoční vďaka grantu Mením moje mesto. Hudobne bude sprevádzať Komorný orchester ZOE. Organizátor: Rytiersky rád sv. Gorazda.

Tancovačka na námestí

26. júla od 18.00 h, Svätoplukovo námestie

V rámci Nitrianskeho kultúrneho leta sa v meste pod Zoborom môžete tešiť na desiatky akcií. Jednou z nich je Tancovačka na námestí, ktorú pripravilo mesto Nitra. Ide o prázdninový koncert pod holým nebom. Konať sa bude v piatok 26. júla na Svätoplukovom námestí v Nitre. Program otvorí kapela Lavagance o 18.00 hodine. Po ich vystúpení bude nasledovať Gonsofus a Tancovačku na námestí zakončí kapela Hudba z Marsu.

Chrenovské letné kino 3

26. júla od 19.00 h, dopravné ihrisko na Chrenovej

Premietanie filmov v rámci Chrenovského letného kina bude pokračovať v piatok 26. júla. Po rozprávkových postavičkách, ktoré potešili detského diváka na predošlých premietaniach, príde na rad životopisný film Bohemian Rhapsody o legendárnej skupine Queen. Akcia sa bude konať v priestoroch dopravného ihriska na Chrenovej. Ako je zvykom, podujatie aj tentokrát začne o 19.00 hodine susedskou opekačkou. Letné kino začína o 20.30 h.

Guláš Cup Mlynárce

27. júla od 11.00 h, areál Obchodnej akadémie

V sobotu sa bude konať v poradí 5. ročník amatérskeho varenia gulášu. Súťažiť sa bude v areáli Obchodnej akadémie na Bolečkovej 2 v Nitre. Variť sa začne o 14.00 hodine. Najlepší guláš vyhlásia o 18.30 h. O zábavu sa postará DJ Spartak. Chýbať nebude tombola.

Folklór v parku

27. júla o 17.00 h, Mestský park na Sihoti

Nitrianske kultúrne leto bude pokračovať programom v parku. Návštevníci mestského parku si budú môcť zaspievať i zatancovať. Sobota na Sihoti bude totiž patriť folklóru.

Premietanie na Dieloch

27. júla od 19.30 h, Amfiteáter vedľa skateparku Diely

V sobotu štartuje aj letné kino na Dieloch. Premietať sa bude film pre deti Coco. Film začína o 20.00 h.

Akademický letný bál

27. júla o 20.00 h, Kultúrne centrum Zobor

Sobota bude patriť aj tancu. V Kultúrnom centre Zobor bude pripravená tanečná zábava pre absolventov kurzov v Akadémii tanca.

Futbalový zápas FC Nitra – FC Vion Zlaté Moravce

27. júla o 18.15 h, Štadión pod Zoborom

Futbaloví fanúšikovia sa dočkajú domáceho zápasu. Na úvod sezóny je pripravené regionálne derby. Nitra si na domácom trávniku zmeria sily so súperom z Moraviec.

Divadlo Pod balkónom: Priadka a kráľ

28. júla o 17.00 h, Mestský park na Sihoti

V nedeľu bude v nitrianskom mestskom parku pripravený program pre najmenších. Deti poteší Divadlo Pod balkónom s rozprávkovým predstavením Priadka a kráľ.

Koncert Divá zver

28. júla o 18.00 h, Mestský park na Sihoti

V nedeľu po divadelnom predstavení pre deti, bude program v parku pokračovať koncertom kapely Divá zver. Podujatie je súčasťou Nitrianskeho kultúrneho leta.

Sviatok nového chleba

28. júla slávnosti od 10.00 h, program od 16.00 h v Kultúrnom dome Dražovce

V programe vystúpia folklórne skupiny Tradícia z Dražoviec, Janíkovská studnička, Štefánia zo Svätoplukova, Briežok z Jedľových Kostolian a KUD Harkanovci z Chorvátska. Program začína o 10.00 h slávnostnou bohoslužbou v kostole sv. Fr. Xaverského v Dražovciach. O 14.00 bude nasledovať návšteva Dražovského kostolíka sv. Michala Archanjela. Neskôr o 15.00 h príde na rad návšteva „dražovského domčeka“ a sprievod s dožinkovým vencom a o 16.00 sa program presunie do Kultúrneho domu v Dražovciach.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM