Lucia Lauková Rôzne Kultúra

Víkend v znamení zábavy: Tešiť sa môžete na živú hudbu, letné kino i chutný guláš

V Nitre bude cez víkend o zábavu postarané. Voľné dni a večery budete môcť stráviť na zaujímavých podujatiach. Pozrite si prehľad.

Ilustračný obrázok k článku Víkend v znamení zábavy: Tešiť sa môžete na živú hudbu, letné kino i chutný guláš
Zdroj: TASR

Chrenovské letné kino

9. augusta o 20.30 h, Stará kotolňa – Chrenová II

V poradí 4. letné kino bude patriť inému žánru. V piatok 9. augusta o 20.30 sa bude na Topoľovej ulici pri Starej kotolni premietať film Kráľ Artuš: Legenda o meči. Nové spracovanie klasického príbehu bude niečo pre priaznivcov fantasy. Podujatie tradične začne susedskou opekačkou o 19.00 hodine.

Folklórny UNESCO večer

Nitra, Mojmírovce a Veľké Zálužie budú dejiskom Medzinárodného gajdošského festivalu s názvom Zagajduj gajdoško. Okrem slovenských gajdošov sa na festivale predstavia aj zástupcovia z piatich krajín. Festival odštartuje v Nitre 9. augusta Folklórnym Unesco večerom na Nitrianskom hrade. Program sa začne o 19.00 hodine.

Hudobný večer s WALK ON

9. augusta o 18.00 h, Bistro Bearded Brothers

Pracovný týždeň budete môcť zakončiť pri posedení so živou hudbou. Známe piesne zahrá kapela Walk On.

Futbalový zápas FC Nitra – ŠKF Sereď

10. augusta o 19.00 h, Štadión pod Zoborom

Kroky futbalových fanúšikov budú v sobotu mieriť na štadión pod Zobor. Nitra bude hostiť v sobotu súpera zo Serede. Zápas sa začína o 19.00 hodine.

Detské popoludnie na kláštore

Tvorivé dielne, prehliadku archeologických nálezov a ďalšie atrakcie ponúkne deťom a ich rodičom program, ktorý pripravila radnica na sobotu 10. augusta v areáli Zoborského kláštora. Podujatie sa začína o 14.30 h prehliadkou so sprievodcom.

Klokočinský guláš cup

10. augusta od 14.00 h, Mikovíniho ulica, Klokočina

Občianske združenie Klokočina pozýva na 5. ročník Klokočinského guláš Cupu, ktorý sa uskutoční na Mikovíniho ulici. Vyhlásenie výsledkov bude o 18.30 h. Pripravená je tombola.

Letné kino na Dieloch vol. 2

10. augusta od 19.00 h, premietanie o 20.00 h, Amfiteáter Diely

Sobota večer na Dieloch bude patriť verejnému premietaniu. Tešiť sa môžete na film Bohemian Rhapsody. Organizátormi sú Mesto Nitra, výbor mestskej časti č. 5 a Aktívna Nitra. K dispozícii bude občerstvenie.

KANDRÁČOVCI – MEGA TURNÉ OPEN AIR 2019

11. augusta o 18.00 h, Amfiteáter Nitra

V rámci svojho turné zavítajú Kandráčovci aj do Nitry. Vystúpia pod holým nebom na Amfiteátri pod Zoborom. Všetky koncerty vrátane toho v Nitre budú spestrené návštevou rôznych hudobných hostí. Unikátna bude aj nová show plná svetelných efektov, podporená pyrotechnikou, kvalitným zvukom a zložená výlučne z najväčších hitov Kandráčovcov. Brány areálu budú otvorené od 18.00 hodiny, od 18.30 do 19.30 h SOKOLY hrajú najväčšie ľudové hity. Vystúpenie Kandráčovcov začne o 20.00 a potrvá do 22.00 Vstupné 21.90 eur.

Harry Teater: Soľ nad zlato

11. augusta o 17.00 h, Mestský park na Sihoti

Nitrianske kultúrne leto v mestskom parku bude pokračovať aj tento víkend. V nedeľu sa najmenší návštevníci môžu tešiť na predstavenie Soľ nad zlato v podaní Harry Teater.

Bubny v parku

11. augusta o 18.00 h, Mestský park na Sihoti

Po detskom divadelnom predstavení príde na rad trochu samby. Pripravený bude bezplatný bubenícky workshop s Campanou Batucadou a Igorom Holkom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM