Lucia Šútorová Kultúra

Zoborský kláštor ponúkne pestrý program: Súčasťou bude prehliadka archeologických nálezov

V areáli Zoborského kláštora bude v sobotu pripravený program pre rodiny s deťmi. Návštevníkov čaká aj 3D rekonštrukcia pustovne mnícha i lapidárium.

Ilustračný obrázok k článku Zoborský kláštor ponúkne pestrý program: Súčasťou bude prehliadka archeologických nálezov
13
Galéria

Tvorivé dielne, prehliadku archeologických nálezov a ďalšie atrakcie ponúkne deťom a ich rodičom program, ktorý pripravila radnica na sobotu 10. augusta v areáli Zoborského kláštora. Podujatie sa začína o 14.30 h prehliadkou so sprievodcom.

V rámci programu si budú môcť návštevníci pozrieť 3D rekonštrukciu pustovne mnícha i lapidárium s vystavenými archeologickými nálezmi z románskeho, gotického a barokového obdobia.

„Na samotnom archeologickom nálezisku budú môcť deti spoznávať keramiku z rôznych období. Popoludnie v areáli Zoborského kláštora zavŕšia detské piesne speváčky Simsalaly,“ pripomenul Andrej Jančovič z mestského úradu.

Rodiny s deťmi môžu na dopravu ku kláštoru využiť mestský vláčik, ktorý o 14. hodine odchádza zo Svätoplukovho námestia. „Bonusom je cesta z kláštora zadarmo. Lístok z vláčika totiž platí na spätnú jazdu autobusom na linky číslo 1, 9 a 25,“ pripomenul hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Foto: ilustračné

Zoborský kláštor
13
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie