Lucia Šútorová Správy Samospráva

Trolejbusy či pešia zóna na Chrenovej: Mesto vyradilo nezrealizované projekty

Niektoré projekty zapadli prachom. Minulý rok bol s pohľadu nezrealizovaných investičných zámerov rekordný.

Ilustračný obrázok k článku Trolejbusy či pešia zóna na Chrenovej: Mesto vyradilo nezrealizované projekty
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Nitra zo svojho majetku vyradilo starú nepoužiteľnú projektovú dokumentáciu. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom septembrovom rokovaní.

Za viac ako 20 rokov dosiahla dokumentácia k zámerom, ktoré sa nikdy nerealizovali, hodnotu viac ako 237 000 eur.

„Vyradená bola z majetku mesta, pretože ako celok nie je použiteľná v schvaľovacom procese pre vydanie územného a stavebného povolenia,“ uviedol mestský poslanec Ján Greššo.

Vyradené investičné zámery

Z vyradených investičných zámerov sa väčšina týkala výstavby komunikácií, parkovísk a technickej infraštruktúry. Bola medzi nimi napríklad aj pred rokmi plánovaná výstavba športového areálu na Čajkovkého ulici či nikdy nerealizovaný zámer na zriadenie pešej zóny na sídlisku Chrenová.

„Z projektovej dokumentácie sa vyhodili aj ďalšie zaujímavosti, ktoré sa v Nitre nikdy nebudú realizovať. Je tam napríklad aj projekt trolejbusovej dopravy z roku 1998 za skoro 90 000 eur,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Rekordný rok

Ako pripomenul, v meste sa každý rok z rôznych dôvodov nezrealizujú niektoré investície, po ktorých často zostáva nepoužiteľná projektová dokumentácia. Rekordné bolo podľa jeho slov nedávne obdobie.

„Pred dvoma rokmi to bolo štyridsať nedokončených akcií a najviac, až 58, ich bolo v roku 2018. Prebiehajúci rok ešte nie je uzavretý. Súčasné vedenie radnice chce sprehľadniť projektové zámery, prednosta úradu Ján Odzgan preto bude mestskému zastupiteľstvu predkladať podrobný a hlavne reálny postup pri zadávaní návrhov investičných akcií,“ skonštatoval Holúbek.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie