LULA Správy Samospráva

Zničenú cestu na Šúdolskej ulici opravia: Práce budú stáť asi 120-tisíc eur

Poslanci schválili opravu komunikácie na Šúdolskej ulici v Nitre. Cesta je dlhodobo v nevyhovujúcom stave.

Ilustračný obrázok k článku Zničenú cestu na Šúdolskej ulici opravia: Práce budú stáť asi 120-tisíc eur
Zdroj: TASR

Mestské zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí schválilo dofinancovanie kompletnej rekonštrukcie cesty na Šúdolskej ulici. Cesta bola dlhodobo v takmer havarijnom stave.

„Chcem sa poďakovať poslancom zastupiteľstva, že sa postavili na stranu obyvateľov a na dnešnom rokovaní (5. septembra, pozn.redakcie) schválili dofinancovanie súvislej opravy cesty na Šúdolskej ulici,“ uviedol na sociálnej sieti primátor Marek Hattas.

Výška investície

„Táto cesta je dlhé roky obrovskou bariérou pre ľudí žijúcich v širokom okolí. Myslíme na nich, chceme pre nich kvalitnú prístupovú komunikáciu a dnešné hlasovanie je jasným signálom, že situáciu riešime a aj ju vyriešime,“ dodal primátor mesta.

Ako prezradil hovorca mesta Tomáš Holúbek, pôjde o súvislú opravu Šúdolskej. „Celkovo hovoríme o dĺžke 745 metrov. Bude to investícia približne vo výške 120-tisíc eur,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Termín prác

Na mieste je aj otázka, kedy sa obyvatelia dočkajú opravenej cesty.

„Musíme počkať, kým uznesenie mestského zastupiteľstva nadobudne právoplatnosť. Presný termín ťažko odhadnúť, no nebudú tam žiadne prieťahy – predpokladáme, že sa s opravami začne čo najskôr a hneď, ako to počasie dovolí,“ dodal Tomáš Holúbek, hovorca mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie