Lucia Lauková Šport Správy

Tradičný Beh Zoborskou lesostepou sa blíži: Tento rok v novom termíne

Doposiaľ sa športové podujatie konalo vždy v októbri. V prípade 10. ročníka urobili organizátori zmenu.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný Beh Zoborskou lesostepou sa blíži: Tento rok v novom termíne
2
Galéria
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Beh Zoborskou lesostepou sa bude tento rok konať už v nedeľu 15. septembra. Doteraz sa podujatie konalo zvyčajne v polovici októbra. Pretekov sa môžu zúčastniť deti i dospelí.

Prihlásených je už vyše 200 športovcov, najstarší s rokom narodenia 1950 a najmladší s rokom narodenia 2018.

Trate pretekov

Pretekať sa bude vo viacerých kategóriách podľa veku. Najmenšie deti v nesúťažnej kategórii môžu sprevádzať po trati rodičia.

Dospelí športovci budú mať na výber z dvoch tratí. Najdlhšia trať bude mať 14 kilometrov a prevýšenie 499 metrov. Kratšia trať bude mať 9,5 km a prevýšenie 325 metrov. Detské behy budú dlhé 100 m, 500 m, 750 m a 1250 m.

Štart a cieľ všetkých tratí je pri Dražovskom kostolíku. Beh na 14 km a 9,5 km štartuje o 10:00, detské behy štartujú od 10:03.

V najvyššom stupni ochrany

Športovcov čaká lesný terén, miestami skalnatý chodník i niekoľko technických úsekov. „Napriek zdanlivej jednoduchosti behu, netreba trať podceňovať,“ pripomínajú organizátori na stránke preteku.

„Trať je po občerstvovaciu stanicu veľmi rôznorodá a rovné rýchle úseky striedajú krátke technické zbehy. Tam si musia predovšetkým rýchli bežci dávať pozor. Beží sa miestami v nedostupnom teréne. Od občerstvovacej stanice až do cieľa je trať rovná, široká a rýchla,“ uvádza sa na stránke pretekov.

Jeden úsek Zoborskej lesostepy sa beží v najvyššom stupni ochrany prírody, a preto treba striktne dodržiavať pokyny organizátorov a strážcov ochrany prírody.

Foto: ilustračné

MAPA: Beh Zoborskou lesostepou
2
Galéria
Zdroj: mapy.hiking.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM