TOP správy týždňa: Rýchly prehľad najzaujímavejších udalostí z Nitry
Uplynulý týždeň bol bohatý na udalosti. Vybrali sme 5 z nich, ktoré vás zaujali najviac.
VIDEO od Ligy majstrov
Hokejová Liga Majstrov (CHL) sa nezadržateľne blíži. Ako jednu z podporných akcií pripravili organizátori sériu propagačných videí. Takmer dve minúty trvajúce video tak poteší každého priaznivca nitrianskeho hokeja.
Čítajte tu: VIDEO od Ligy majstrov: HK Nitra sa pripomína celej Európe!
Moderné centrum bývania
Začiatkom pracovného týždňa sme vás informovali o tom, že v Ivanke pri Nitre vznikne nové moderné centrum bývania v rodinných domoch. Nové rodinné domy by mali vyrásť v lokalite, kde sa v minulosti nachádzali Ľanárske a konopárske závody. Na celkovej ploche takmer 94 000 štvorcových metrov je priestor pre výstavbu 102 rodinných domov, z toho 10 dvojdomov a 92 samostatne stojacich rodinných domov.
Čítajte tu: Blízko Nitry vznikne moderné centrum bývania: Ponúkne priestor pre 102 domov
Oprava parkoviska
Mesto Nitra počas uplynulého týždňa začalo s opravou parkoviska pred atletickým štadiónom na sídlisku Chrenová. Plocha, v okolí ktorej sú športoviská a obytné domy, slúži ako záchytné parkovisko pre autobusy, ktoré do Nitry vozia návštevníkov výstavy Agrokomplex. Radnica chce preto opravu stihnúť do 18. augusta, kedy sa výstava začína.
Čítajte tu: AKTUÁLNE FOTO: Prebieha oprava parkoviska pred atletickým štadiónom v Nitre
Nový riaditeľ Agrokomplexu
Výberové konanie na nového riaditeľa sa konalo 19. júla. Mário Dinga z neho vyšiel spomedzi štyroch uchádzačov víťazne. Do funkcie bol oficiálne vymenovaný 1. augusta 2016 o 10.00 hod. Mário Dinga pochádza z Nitry. Pôsobil v oblasti práva i v stavebníctve a má manažérske skúsenosti zo súkromného sektora. V rokoch 2001 až 2005 bol poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja a predsedom komisie Sociálnej pomoci a členom Finančnej komisie NSK.
Čítajte tu: Mário Dinga novým riaditeľom Agrokomplexu: Výstavisku šéfuje od začiatku mesiaca
Rekonštrukcia ZŠ Kniežaťa Pribinu
Mnohých potešila správa, že na základnej škole Kniežaťa Pribinu prebieha rozsiahla rekonštrukcia. Prvá časť prác potrvá do októbra 2016. Práce prebiehajú v rozsahu zateplenia fasády, zateplenia strechy a vyregulovania vykurovacieho systému školy.
Čítajte tu: FOTO z rekonštrukcie takmer 80-ročnej ZŠ v Nitre: Potrvá do konca októbra
Foto: ilustračné