Lucia Lauková Rôzne

Sumár týždňa v Nitre: TOP 5 najčítanejších správ uplynulých dní na jednom mieste

Ďalší májový týždeň je minulosťou. Počas neho sme vám priniesli správy o rôznych udalostiach z Nitry. Pozrite si tie najčítanejšie z nich.

Ilustračný obrázok k článku Sumár týždňa v Nitre: TOP 5 najčítanejších správ uplynulých dní na jednom mieste
Zdroj: Dnes24.sk

Šialená jazda cyklistky v Nitre

Jazdu cyklistiky v Nitre zachytila kamera auta. Šofér sa o video podelil priamo s políciou, ktorá kamerový záznam uverejnila na sociálnej sieti. Ako uvádza Polícia SR, video bolo zaznamenané tento utorok 14. mája. Na záberoch vidno ako žena na bicykli, bez prilby či reflexných prvkov, riskantne vybočuje za plnej premávky z jazdného pruhu a napriek červenej na semafore poriadne šliapne do pedálov.

Čítajte tu: Cyklistka sa strmhlav rútila rušnými ulicami Nitry: Pozrite si tú jazdu na VIDEU

Unikát v obci pri Nitre

Neodmysliteľnou súčasťou obce Veľký Cetín je vinárstvo a vinohrady, v ktorých sa od nepamäti pestovala starobylá a dnes už pomerne vzácna odroda vína známa pod viacerými menami. Obvykle sa nazýva kadarka, ale spomína sa napríklad aj ako cetínske biele či bratislavské biele.

Čítajte tu: Unikát v obci pri Nitre: Vinice tu ukrývajú legendami opradenú starobylú kadarku

Dražovský kostolík zmenil farbu

Kostol svätého Michala archanjela sa v piatok 17. mája stal terčom internetových diskusií. Stavbu totiž niekto zahalil do obrovskej vlajky Európskej únie. Všetky znaky smerujú k tomu, že sa jedná o akúsi formu propagácie pred blížiacimi sa eurovoľbami.

Čítajte tu: Pohľad na Dražovský kostolík vzbudil vášne: Pamiatku zahalila európska vlajka

Auto dostalo šmyk, skončilo na cintoríne

Vo štvrtok 16. mája boli nitrianski policajti privolaní k dopravnej nehode na sídlisku Chrenová. Po príchode neverili vlastným očiam. „Vodička v Nitre pravdepodobne neprispôsobila rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a mokrej ceste a po šmyku narazila do poklopu, plotu a náhrobného kameňa na cintoríne,“ informuje polícia na sociálnej sieti Facebook.

Čítajte tu: Kuriózna nehoda v Nitre: Auto dostalo šmyk, skončilo na cintoríne

Nemocnica v Nitre odvolala primára aj hlavnú sestru

Nitrianska nemocnica po prevalení prípadu operácie nesprávneho kolena pristúpila k ráznym opatreniam. Výpoveď dostali viacerí pracovníci. „Aktuálne sme vyvodili personálnu zodpovednosť, odvolaný je primár kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie, takisto hlavná sestra operačných sál, v súčasnosti prebieha ukončenie pracovného pomeru s hlavným operatérom. Bude vyhlásené nové výberové konanie na prednostu, bude vyhlásený aj nový konkurz na primára operačných sál,“ informovala generálna riaditeľka Fakultnej nemocnice v Nitre Jarmila Mikušová.

Čítajte tu: Operácia nesprávneho kolena: Nemocnica v Nitre odvolala primára aj hlavnú sestru

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM