Lucia Šútorová Kultúra

Sprievodcovia odhalia tajné zákutia Nitry: Pripravili bezplatné prehliadky

Aj tento rok budeme oslavovať Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu. Nitrianski sprievodcovia vás zavedú aj na bežne nedostupné miesta.

Ilustračný obrázok k článku Sprievodcovia odhalia tajné zákutia Nitry: Pripravili bezplatné prehliadky
Foto: Lucia Šútorová / Zdroj: Dnes24.sk

Nitra sa opäť zapojí do osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Svojich sprievodcov má aj nitrianske turistické informačné centrum, ktoré si na sobotu, 22. februára pripravilo pestrý program. Chýbať nebudú obľúbené prehliadky.

Sprievodcovia vás zoberú aj na bežne neprístupné miesta. „22. februára tradične prebiehajú rôzne bezplatné tematické prehliadky alebo sú návštevníkom sprístupnené inak neprístupné miesta,“ informuje hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Putovanie Nitrou

Súčasťou tohto ročníka bude aj netradičné sprevádzanie s názvom Putujeme Nitrou. Štafetová prehliadka mestom sa bude konať 22. februára v čase od 10.00 do 15.00 h. Zraz je o 10.00 pred Kostolom nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii.

Návštevníci uvidia Kostol nanebovzatia Panny Márie, krypty pod kostolom, pozrieť si budú môcť aj Misijné múzeum či Kalvársky vŕšok.

Na záver fašiangový sprievod

O 12.00 bude prehliadka pokračovať pred bývalým hotelom Tatra. Trasa bude pokračovať z Palárikovej na Fraňa Mojtu, povedie cez Starý rínek až po Svätoplukovo námestie a Štefánikovu triedu, kde bude v Ponitrianskom múzeu pripravená prehliadka.

Poslednou zastávkou štafetového putovania po Nitre bude nitrianska Synagóga. Prehliadka sa začne o 13.30. Po prehliadke vás sprievodcovia vezmú na Farskú, Kupeckú a Svätoplukovom námestie, kde bude prebiehať fašiangový program.

„Záverom prehliadky je pozvánka na veselý fašiangový sprievod a ďalší program na námestí,“ dodal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie