LULA Správy

Skauti pomáhajú s nákupmi: Obrátili sa na nich aj ľudia v karanténe

V obci pri Nitre zaviedli miestni skauti službu pomoci s nákupom základných potravín. O pomoc už prejavili záujem viacerí.

Ilustračný obrázok k článku Skauti pomáhajú s nákupmi: Obrátili sa na nich aj ľudia v karanténe
31
Galéria
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Hrozba koronavírusu mnohých, často pracujúcich ľudí, ktorí sa vrátili napríklad zo zahraničia, uzavrela do domácej karantény. Prečkať v nej musia 14 dní. Ide o jedno z opatrení, ktoré prijal Ústredný krízový štáb SR v súvislosti s ochorením COVID-19.

Za nedodržanie povinnej domácej karantény hrozí pokuta vo výške 1659 eur.

S nákupmi mnohým pomôže rodina, priatelia či známi. Vo vlastnom záujme by sa vychádzkam mali vyhýbať aj seniori, ktorí podľa lekárov patria k najohrozenejšej skupine.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Služba pomoci

Skauti z Veľkého Zálužia sa rozhodli takýmto ľuďom podať pomocnú ruku. Spustili službu pomoci s nákupom základných potravín pre starých, chorých, núdznych, mamičky s deťmi a iných, ktorí takúto pomoc potrebujú a nemajú nikoho blízkeho, kto by im pomohol.

Pomoc skautov už viacerí ľudia využili. O pomoc i požiadali aj ľudia v karanténe.

„Mali sme nejaké donášky z lekárne pre ľudí, čo sú u nás v karanténe,“ povedal Tomáš Tkáč zo 45. zboru Posledného spojenectva Veľké Zálužie.

Na záujem ľudí sú pripravení. „Zatiaľ ľudia majú svojich blízkych, ktorí im v domácnosti nakúpia, ale keby sa stalo, že tých ochorení je aj u nás v Nitre viac, tak sme pripravení,“ hovorí skaut Tomáš.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Ako požiadať o pomoc?

Pre tento účel zriadili skauti emailovú adresu skautska.pomoc@gmail.com, kam sa môžu ľudia ozývať. „Dohodneme sa s nimi, čo potrebujú, aby to nebolo nad naše aktuálne možnosti a potom im nákup donesieme,“ opisuje Tomáš.

Všetko prebieha bezkontaktne. To znamená, že nákup vám donesú skauti napríklad pred bránu. Za nákup môžete zaplatiť napríklad prevodom. Skauti poskytujú túto službu bezplatne.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie