Lucia Šútorová Šport Futbal Správy

Rekonštrukcia štadióna FC Nitra sa blíži: Hráči dostanú nový vyhrievaný trávnik

Dlho sľubovaná rekonštrukcia štadióna FC Nitra je, zdá sa, na spadnutie. Zmluva so zhotoviteľom na prvú etapu prác je podpísaná.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia štadióna FC Nitra sa blíži: Hráči dostanú nový vyhrievaný trávnik
Zdroj: uvo.gov.sk

Nedávno sme písali, že rekonštrukcia futbalového štadióna sa má začať v januári 2018. Ako nás informoval Igor Kršiak, zmluva medzi Nitrianskou investičnou a zhotoviteľom bola podpísaná v 49.týždni. Zverejnená bola 12. decembra.

Prvá etapa modernizácie futbalového štadióna FC Nitra, bude stáť 2 252 296,04 eur s DPH. „Zatiaľ sú predmetom práce I.etapy. Pokiaľ sa získa finančné krytie je záujem pokračovať v celej rekonštrukcii štadióna vrátane komunikácií, sietí a parkovísk,“ tvrdí prednosta MsÚ v Nitre, Igor Kršiak. Futbalový štadión bude modernizovať nitrianska firma Inpek, ktorá najnižšou cenovou ponukou uspela vo verejnej súťaži.

Práce v prvej etape

V prvej etape sa podľa zmluvy má zrekonštruovať hlavná tribúna (1.až 4. nadzemné podlažie), hladisko hlavnej tribúny spolu s predĺžením strechy. Hlavná hracia plocha má byť oddrenážovaná, s novým trávnikom, ktorý bude vybavený vyhrievaním trávnika či automatickým zavlažovaním. Zbúraný bude aj zemný val. Nanovo majú byť spravené komunikácie a spevnené plochy, ale aj areálové rozvody inžinierskych si­etí.

Divácke vstupy aj LED obrazovka

Rekonštrukcia sa dotkne aj dvoch vstupov pre divákov, nové bude oplotenie aj turnikety. Modernizáciou okrem toho prejdú aj hygienické zariadenia. Pribudnú vlajky a jedna LED obrazovka.

Kompletná rekonštrukcia

Celá rekonštrukcia štadióna FC Nitra podľa kritérií UEFA na štadión kategórie 3 s kapacitou 7 480 divákov má stáť 4 350 741,15 eur bez DPH. Vybudovať sa majú tri nové zastrešené tribúny pozdĺž severnej, východnej a južnej strany hracej plochy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie