LULA Správy

Pri Nitre sa rozbieha samozber jahôd: Záujem je obrovský

Jahodové polia pri Nitre dozrievajú. Na niektorých postupne spúšťajú zber úrody.

Ilustračný obrázok k článku Pri Nitre sa rozbieha samozber jahôd: Záujem je obrovský
6
Galéria

Na väčšine polí pri Nitre odštartuje cez víkend sezóna samozberu jahôd. Niektoré prijali kvôli koronavírusu nové podmienky.

Sezónu v sobotu 30. mája zaháji aj Poľnohospodárske družstvo v Ivanke pri Nitre. Informuje o tom na sociálnej sieti. Zber bude prebiehať od 7.00 do vyzbierania jahôd.

K dispozícii budú nádoby na jahody, ale doniesť si môžete aj vlastné. Za kilo vami nazbieraných jahôd tu zaplatíte 2,50 eur. „V záujme ochrany nášho a vášho zdravia prosíme o dodržiavanie všetkých hygienických predpisov. Používajte ochranné rúška a jednorázove chirurgické rukavice,“ upozorňuje poľnohospodárske družstvo.

Samozber na objednávku

Aj v Žiranoch bude prebiehať v sobotu samozber, avšak na objednávku. „Z dôvodu koronavírusu sa v roku 2020 na samozber jahôd bude objednávať aby sme mohli dodržať opatrenia, ktoré sú doposiaľ v platnosti ako je nosenie rúška, odstup atď.,“ stojí na stránke Jahodysk.

Na nastávajúcu sobotu 30. mája sú už všetky miesta obsadené. Záujem o samozber je podľa stránky Jahodysk obrovský. Cena za kilogram jahôd je 2,30 eur. Otvorenie ďalšieho samozberu bude závisieť od vyzbierania, dozrievania jahôd a od počasia. Informovať o ďalšom termíne by mali v sobotu.

Rúško a dvojmetrové odstupy

Nazbierať si jahody budete môcť v sobotu aj v Kolíňanoch. Samozber bude prebiehať od 7.00 do vyzbierania jahôd. Aj tu platí dodržiavanie hygienických opatrení. Oberači musia mať rúško, dodržiavať dvojmetrové odstupy a deti musia byť striktne pri rodičoch.

Farma Jahodovo Malanta ešte samozber nespustila, zatiaľ prijímajú iba objednávky. So samozberom zatiaľ nezačali ani v Jelenci.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Samozber jahôd
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie