LULA Správy

Mesto povolilo civilné sobáše: Počet svadobčanov na úrade bude obmedzený

Dočkali sa. Snúbenci, ktorí sa rozhodli pre civilný sobáš už nemusia hľadať nový termín.

Ilustračný obrázok k článku Mesto povolilo civilné sobáše: Počet svadobčanov na úrade bude obmedzený
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Kvôli pandémii koronavírusu bolo pozastavené aj sobášenie. Pre viacerých to znamenalo svadbu zrušiť a presunúť na nový termín.

Šťastie sa usmialo na snúbencov, ktorí počkali a svadbu na konci mája nezrušili. S úradnými sobášmi začína mesto v piatok 29. mája, kedy sú naplánované dva obrady.

„V Nitre sa bude sobášiť od tohto piatku. Je to pritom po prvý raz od vypuknutia pandémie, čo sa na radnici uskutoční sobáš,“ potvrdil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Ako dodal, nie je to však prvý civilný sobáš v Nitre od polovice marca. „Jeden sme už mali. Uskutočnil sa 12. mája v nemocnici a konal sa kvôli akútnemu ohrozeniu života,“ prezradil hovorca mesta Tomáš Holúbek, s tým, že svadby budú pokračovať 6. júna, kedy by si na úrade malo povedať áno ďalších 5 párov.

Počet svadobčanov

Podmienkou bude maximálne 20 svadobných hostí v obradnej miestnosti. „K tomu samozrejme sobášny pár a dvaja svedkovia,“ dodal hovorca. Sobášiť plánujú aj mimo úradu. „V najbližších dňoch máme objednané dva výjazdy,“ uviedla vedúca Odboru služieb úradu Ivana Buranská.

Od štvrtka 29. mája platí výnimka v nosení rúška pre ženícha a nevestu. Tí ich nebudú musieť mať pri svadobnom obrade a pri svadobnej hostine.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie