LULA Správy

Spor o plánovaný altánok na Borine: Občania spisujú dve protichodné petície

Borina má prejsť zmenami. S niektorými navrhovanými úpravami obyvatelia nesúhlasia.

Ilustračný obrázok k článku Spor o plánovaný altánok na Borine: Občania spisujú dve protichodné petície
3
Galéria

Projekt revitalizácie Boriny rozdelil ľudí na dva tábory. Jedni majú výhrady voči pripravovanému projektu, druhí chcú aby bol zrealizovaný bez zmeny. Obe skupiny spísali petíciu.

V máji sa konalo stretnutie so signatármi petície proti vybudovaniu altánku a ohniska, ktorého sa zúčastnil primátor Marek Hattas aj autor projektu Zoltán Balko.

Altánok a ohnisko

Kameňom úrazu má byť umiestnenie altánku a legálneho ohniska. Podľa petičného výboru sú tieto objekty navrhované v blízkosti ich záhrad a majú obavy o pokoj v lokalite.

Podľa primátora sa na Borine nachádza niekoľko nelegálnych ohnísk a mať tam jedno legálne by bolo podľa jeho slov vhodné z bezpečnostného hľadiska.

„Vysvetlili sme si jasne, že podujatia, ktoré sa tam budú organizovať, budú skôr komorného charakteru,“ dodal primátor Marek Hattas.

Okrem toho má dôjsť aj k výrubu stromov. „Stromy budú odstránené, až keď dostaneme na to súhlas,“ ubezpečuje primátor.

Borina a borovice

Na miesto nich však nebudú sadiť borovice, ale duby a buky. „Borina síce nesie meno po Borovici, ale to je problém tohto parku. Tie borovice tam boli dosadené umelo. Som veľmi rád, že ten projekt ráta s tým, že sa vrátime k tomu pôvodnému. Bude tam dubová a buková výsadba a lesopark bude slúžiť ľuďom. Je to investícia pre budúce generácie,“ povedal nitriansky primátor.

Primátor pripustil, že po verejnom obstarávaní môžu urobiť v projekte zmeny. Prisľúbil, že prípadné úpravy bude komunikovať s občanmi. „Musíme si sadnúť najskôr v rámci VMČ a potom budeme komunikovať s občanmi,“ doplnil primátor, ktorý zároveň eviduje aj druhú petíciu, ktorá je za realizovanie projektu v pôvodnom znení.

„My, občania Nitry, ktorí sme za zachovanie pôvodného návrhu s vybudovaním bezpečného ohniska a k nemu priľahlého altánku, ihriska, vonkajšej posilňovne, pódia, náučného chodníka a lavičiek, by sme radi podporili vedenie mesta v realizácii pôvodného návrhu v plnom znení,“ píše sa v internetovej petícii.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Borina dostane nový šat: Vyrastie tu areál s ihriskom aj piknikovou lúkou
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie