Zlatica Gregorová Kultúra

Vo Veči to bude žiť: Dobrovoľní hasiči oslávia 140. výročie svojho založenia

Zachraňovať ľudské životy je azda najkrajším poslaním. Pomoc druhým, okrem zdravotníkov či policajtov nie je cudzia ani likvidátorom požiarov.

Ilustračný obrázok k článku Vo Veči to bude žiť: Dobrovoľní hasiči oslávia 140. výročie svojho založenia
46
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

V mestskej časti Veča sa v roku 1879 rozhodli založiť Dobrovoľný hasičský zbor. O niekoľko dní oslávia toto výročie a pozývajú aj verejnosť. V spolupráci s mestom Šaľa organizujú podujatie pri príležitosti založenia zboru.

140. výročie

Ako usporiadatelia informujú, návštevníci budú mať 17. augusta 2019 od 14.00 hod. možnosť zúčastniť sa 140. výročia osláv. Na priestranstve pred večianskym kultúrnym domom si budete môcť pozrieť prezentáciu s komentárom.

Zaujmú ukážkami

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj statické aj dynamické ukážky HaZZ Šaľa, DHZ Diakovce a iné dobrovoľné hasičské zbory. Iste sa najmä najmenší obdivovatelia budú chcieť oboznámiť s technikou, ktorí dobrovoľní hasiči používajú. Tá im neslúži na ozdobu, ale aktívne s ňou pracujú. O tom sa budú môcť presvedčiť deti aj dospelí na vlastné oči.

Vystavená technika

Každý zbor má k dispozícii poriadnu techniku, ktorá im pomáha likvidovať požiare či riešiť ďalšie situácie. I preto počas oslavy budú pripravené aj rôzne zaujímavé aparáty- stará aj moderná hasičská výstroj a výzbroj.

Návštevníci uvidia, ako sa technika používa pri aktívnej činnosti i to, ako ju po zásahu musia odložiť, aby bola pripravená na ďalšie použitie. Osláv sa zúčastní množstvo dobrovoľných hasičov, ktorí iste radi odpovedia na to, čo vás zaujíma.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z podujatia dobrovoľných vlčianskych hasičov.

Sledujte nás aj na Instagrame a Facebooku a nenechajte si ujsť najnovšie správy zo Šale a okolia.

Foto: ilustračné

Obyvateľom Vlčian ukázali výbavu:Deň otvorených dverí s hasičmi
46
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM