Zlatica Gregorová Samospráva

Hornokráľovskí hasiči s novinkou: Obec im dá vybudovať prístavbu aj garáž

V dedine neďaleko Šale sa púšťajú do nového projektu. Pri budove hasičskej zbrojnice by mal vyrásť ďalší objekt.

Ilustračný obrázok k článku Hornokráľovskí hasiči s novinkou: Obec im dá vybudovať prístavbu aj garáž
Zdroj: Mesto Šaľa

Dediny šalianskeho okresu využívajú možnosť vynoviť si priestory hasičských zbrojníc, získať do nich potrebné vybavenie alebo skvalitniť výstroj príslušníkov zboru. Do výzvy sa zapojila aj Horná Kráľová. Hlavným cieľom tejto samosprávy je v najbližšom období vybudovanie prístavby garáže a školiacej miestnosti hasičskej zbrojnice v obci.

Jednopodlažie

Podľa zverejnených informácií na stránke obce je zrejmé, že pôjde o objekt s jedným podlažím. Pôdorysné rozmery prístavby budú 16 m x 5,80 m.

Garáž aj školenia

V objekte vznikne vstup do garáže. Tento objekt miestni hasiči budú môcť využívať aj ako školiacu miestnosť. V nej si budú môcť upevňovať či rozširovať svoje vedomosti, potrebné pri práci. Vchod do nej bude z bočnej strany.

Na výstavbu objektu budú použité základové pásy z prostého betónu, tvárnice aj vystužená doska. Nosné steny budú tvorené pórobetónovými tvárnicami.

Všetky okná, vstupné dvere budú plastové s izolačným trojsklom s celoobvodovým kovaním. Vchodové dvere budú plastové s izolačným trojsklom z nepriehľadného skla,“ uvádza sa v projekte.

Najnižšia cena

Obec do stavebných prác plánuje investovať približne 30 000 eur bez DPH. Víťazom verejnej súťaže, ktorú už v Hornej Kráľovej zverejnili, by sa mal stať ten záujemca, ktorý príde s najvýhodnejšou ponukou.

Hlavným kritériom bude najnižšia cena. Víťaz by mal byť známy koncom augusta 2019. Prístavba hasičskej zbrojnice by mala byť vybudovaná do 60 dní od podpisu zmluvy so zhotoviteľom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM