Zlatica Gregorová Rôzne

Víkendové tipy sú tu: Kam sa môžete vybrať a čo zažiť v Šali a okolí?

Počas tohto víkendu nezabudnite obdarovať svoju mamu. V druhú májovú nedeľu totiž oslávi svoj deň.

Ilustračný obrázok k článku Víkendové tipy sú tu: Kam sa môžete vybrať a čo zažiť v Šali a okolí?
Foto: Zlatica Gregorová

Vhodným darčekom bude napríklad aj návšteva kultúrneho či športového podujatia. Vyberte si z množstva akcií, ktoré pre vás nachystali v Šali aj okolí. Stačí si len vybrať.

KULTÚRA

1.- 30. máj 2019, Dom ľudového bývania Šaľa

ZOLTÁN MIKÓ – výstava ručných prác mojej mamy z Gemera

Margita Mikóová mala záľubu vo vyšívaní. Svojmu koníčku sa venovala popri práci. V jej tvorbe sa vyskytujú nielen tradičné vzory gemerskej výšivky, ale i vlastné motívy. Počas prehliadky uvidíte vyšívané obrusy, obrúsky a textílie i háčkované dečky.

Otváracie hodiny: Utorok – sobota: 9.00 – 12.00, 12.30 – 17.00 hod.

11. máj 2019, amfiteáter Šaľa

MÍĽA PRE MAMU

Organizátorky z MC Mamy mamám v Šali sa aj tento rok zapoja do celoslovenskej akcie. Prichystali 7 stanovíšť v kostolnom parku, kde si malí aj veľkí budú môcť dobre zasúťažiť. Spoločne prejdete míľu pre mamy a oslávite ich deň napríklad aj na zábavných atrakciách. Nebudú chýbať sladké odmeny a vystúpenie šalianskeho TK Jumping, či Divadielka Ministerstvo nápadov a mnohé iné aktivity.

11. máj 2019, 15.00 hod., Močenok

MÍĽA PRE MAMU

Od 15.00 hod. sa účastníci podujatia môžu tešiť na bohatý program. Okrem míľovej prechádzky bude postarané aj o zábavu. Pripravené sú súťaže aj folklór. Podujatie sa bude konať v parku pred močenským kostolom.

ŠPORT

11. máj 2019, 9.00 hod. , Neded

BEH NEDEDSKÝM CHOTÁROM

Obec Neded pripravilo pre všetkých občanov aj návštevníkov z ostatných dedín športové podujatie. Priaznivci behu si budú môcť overiť svoju kondíciu na 600 metrovej alebo 4,8 kilometrovej trati. Bežci budú zaradení do dvoch kategórií. 600 metrov budú môcť zabehnúť deti do 10 rokov, 4,8 kilometrov je pripravených pre športovcov od 10 rokov, od 17 do 59 a nad 60 rokov. Organizátori sústredili štart do areálu Décsi. Registrácie prebehne aj na začiatku podujatia. Pripravené je i občerstvenie.

11. máj 2019, od 7.00 hod., Trnovec nad Váhom

RYBÁRSKE PRETEKY V LOVE KAPROV

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu už tradične usporiada rybárske preteky, v ktorých si súťažiaci posvietia na kaprov. Podujatie odštartuje o 7.00 h. a potrvá do 12.00 h. na rybníku Amerika III.

FUTBAL

12. máj 2019, 10.30 hod., FK Veča

  Oblastný futbalový zväz Nitra 

VI. liga ObFZ NR   

  • FK Betonáris Šaľa – TJ Družstevník Rišňovce

12. máj 2019, 12.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

II. liga MŽ U13 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Topvar Topoľčany

12. máj 2019, 10. 00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

 Západoslovenský futbalový zväz

II. liga SŽ U15 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Topvar Topoľčany

KINOTIPY KINA ŠAĽA

11. máj 2019, 20.00 hod.

Avengers: Endgame (Avengers: Endgame)

Réžia: Anthony Russo, Joe Russo  •  Hrajú: Chris Evans, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Josh Brolin, Karen Gillan, Gwyneth Paltrow, Sebastian Stan, Brie Larson, Evangeline Lilly, Jon Favreau, Paul Rudd, Don Cheadle, Dave Bautista, Katherine Langford, Bradley Cooper, Elizabeth Olsen…

Po ničivých udalostiach v Avengers: Infinity War (2018) je vesmír v ruinách. S pomocou zostávajúcich spojencov sa Avengers znova zhromaždia, aby odvrátili akcie Thanosa a obnovili poriadok vo vesmíre.

11.máj 2019, 18.00 hod.

Yao (Yao)

Réžia: Philippe Godeau  •  Hrajú: Omar Sy, Lionel Louis Basse, Fatoumata Diawara

Yao je mladý 13-ročný chlapec žijúci v jednej dedine na severe Senegalu a je ochotný urobiť všetko preto, aby sa mohol stretnúť so svojím hrdinom, ktorým je Seydou Tall, slávny francúzsky herec. Seydou Tall je pozvaný do Dakaru, aby tam predstavil svoju novú knihu, a po prvý raz navštívi krajinu, z ktorej pochádza. Aby si mladý Yao splnil svoj sen, naplánuje si útek a sám prekoná 387 kilometrov, ktoré ho delia od hlavného mesta. Herec je dojatý odhodlanosťou tohto dieťaťa a rozhodne sa utiecť pred povinnosťami a odprevadiť chlapca naspäť domov. Na prašných a neistých senegalských cestách však Seydou pochopí, že sa približuje nielen k chlapcovej dedine, ale zároveň k svojim koreňom.

12.máj 2019, 20.00 hod.

The Beach Bum (The Beach Bum)

Réžia: Harmony Korine  •  Hrajú: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher, Zac Efron, Martin Lawrence, Stefania LaVie Owen, Jonah Hill

Takto provokatívny, jedinečný, nekompromisný a pritom zábavný filmový žúr tu už dlho nebol. The Beach Bum natočilo neposlušné dieťa Hollywoodu Harmony Korine, ktorého celá tvorba je všetko možné, len nie obyčajná, a divákov nikdy nenechá len tak v pokoji. Jeho filmy sú rovnako zbožňované ako nenávidené, a rovnaký osud pravdepodobne čaká aj The Beach Bum. Príbeh spisovateľa, ktorý je stále zhúlený, žije podľa svojich vlastných pravidiel a striedavo brázdi Miami v luxusnom športiaku alebo sa fláka po pláži s bezdomovcami. Tak trochu ako keby sa Big Lebowski bratov Coenovcov posunul smerom ku Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavný hrdina (Matthew McConaughey) vyzerá ako plážový povaľač, správa sa ako plážový povaľač a zo všetkého najviac to aj je plážový povaľač a vagabund. 

12.máj 2019, 17.30 hod.

Pokémon: Detektiv Pikachu (Pokémon: Detektiv Pikachu)

Réžia: Rob Letterman

Vo vesmíre pokémonov. Tim Goodman je bývalý tréner Pokémonov a syn prominentného detektíva Harryho Goodmana. Keď jeho otec zmizne pri autonehode, príde Tim do mesta Ryme kde stretne detektíva Pikachu, ktorý bol Harryho bývalým Pokémonom. Tim je nejakým spôsobom schopný porozumieť tomuto pokémonovi a neochotne spolupracuje, aby našiel svojho otca Harryho a odhalil tajomstvo okolo jeho zmiznutia. Dynamické duo čoskoro objaví nečestné sprisahanie, ktoré predstavuje hrozbu pre vesmír pokemonov.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM