Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali by mohlo vyrásť nové nákupné centrum: Pribudnú obchody aj kruhový objazd?

V našom meste sa v poslednej dobe čoraz viac stavia. Územie sa zahusťuje nielen bytovými domami, ale aj viacúčelovými objektmi.

Ilustračný obrázok k článku V Šali by mohlo vyrásť nové nákupné centrum: Pribudnú obchody aj kruhový objazd?
30
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Pred rokmi vo Veči vyrástol komplex s obchodnými prevádzkami a v pláne je i Manhattan. Okrem nich sa v meste hovorí aj o ďalšej výstavbe, ktorá by mala byť situovaná na Kráľovskej ulici v Šali.

Retail Box

O tejto možnosti rokovali šalianski poslanci na predposlednom zastupiteľstve. Spoločnosť má v pláne vedľa novopostavených nájomných bytov vybudovať Retail Box. Podľa rokovacích materiálov, tam má vzniknúť šesť obchodných prevádzok. Spolu by mali mať prenajímateľnú plochu približne 3700 m2.

S parkovaním

Pred budovou chcú investori vybudovať parkovacie plochy s pohodlným vstupom do prevádzok. Miestna spoločnosť chce začať stavať v septembri 2020, s predpokladaným otvorením objektu v apríli 2021.

V rámci projektu chcú investori vybudovať aj novú okružnú križovatku. Tá by mala stáť v miestach, ktoré nepatrí k obľúbeným prejazdom vodičov. Spriechodnenie dopravy by mohlo vyriešiť denné kolóny v týchto miestach a zamedziť nebezpečným kolíziám, ktoré sa tu stávajú.

Požiadali o zmenu

„Šalianska spoločnosť požiadala o zmenu Územného plánu (UPN) v lokalite na nároží ul. SNP a Kráľovskej. V rámci realizácie zámeru a jeho dopravného napojenia je spoločnosť pripravená zrealizovať rekonštrukciu dopravného uzla – križovatky ulíc Kráľovskej, SNP a Švermovej formou kruhového objazdu,“ uvádza sa v rokovacích materiáloch.

Šalianski poslanci návrh na obstaranie zmeny odsúhlasili.

Vo fotogalérii uvidíte aktuálnu výstavu „Zimné inšpirácie“ v šalianskej Večierke.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zimné inšpirácie v Šali: Miestni umelci očaria nevšednými ručnými prácami, FOTO
30
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM