Zlatica Gregorová Správy

Aj Šaľa bude mať Manhattan: Schyľuje sa k výstavbe nového polyfunkčného objektu

Módnym trendom posledných rokov je budovanie viacúčelových objektov. Tie poskytnú strechu nad hlavou a zároveň i administratívne priestory či obchody.

Ilustračný obrázok k článku Aj Šaľa bude mať Manhattan: Schyľuje sa k výstavbe nového polyfunkčného objektu
15
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

S návrhom na vybudovanie polyfunkčného objektu v Šali na ul. SNP prišiel šaliansky architekt Imrich Pleidel už v roku 2014. Cieľom bola výstavba objektu, ktorý by slúžil na bývanie a zároveň by tam mali miesto aj obchodné prevádzky. Územnému rozhodnutiu však protirečili niekoľkí občania a tak sa výstavba dlhší čas nikam neposunula.

Byty aj obchody

Vlani sa ľady opäť pohli a mesto dostalo ďalší návrh, tentoraz od architekta Radovana Vranku. Areál, kde by mal objekt stáť, sa nachádza v časti ulice SNP a P. Pázmáňa, kde sa kedysi nachádzala Stredná priemyselná škola chemická. Podľa aktuálneho projektu je hlavným cieľom výstavba a prevádzka bytového domu s občianskou vybavenosťou „Polyfunkčný dom MANHATTAN“ a súvisiacej technickej a dopravnej infraštruktúry.

Tentoraz by v našom meste mala vyrásť aj výšková budova so 17 nadzemnými podlažiami s 9 obchodnými prevádzkami, reštauráciami a taktiež aj 104 bytmi. Tie budú jedno, dvoj a trojizbové a umiestnia ich od 4. po 16. podlažie. K bytovým jednotkám bude patriť aj 218 parkovacích miest, pričom „parkovanie sa navrhuje v objekte na druhom a treťom nadzemnom podlaží a na teréne – 164 parkovacích stojísk bude umiestnených v nadzemnej parkovacej garáži a 54 parkovacích stojísk bude situovaných na teréne v areáli stavby,“ uvádza sa v projekte.

Čoskoro?

Na prízemí budovy by mali vyrásť obchody a reštaurácie. Mala by sa tu nachádzať aj rampa pre autá a vstup do priestorov na jednotlivých poschodiach. Na 2. a 3. nadzemnom podlaží by, podľa projektu, mali byť parkovacie miesta obyvateľov bytov aj zákazníkov obchodných prevádzok. Podľa enviroportal.sk už šaliansky investor začiatkom tohto roka získal viacero povolení potrebných k výstavbe a priestor na ul. SNP by tak v dohľadnej dobe mohol začať vypĺňať nový vyše 50-metrový polyfunkčný objekt Manhattan.

V našej FOTOGALÉRII si môžete pozrieť vlaňajší priebeh výstavby ďalšej polyfunkčnej budovy Panoráma v Šali.

Foto: ilustračné

Práce na šalianskej Panoráme postupujú: Vo Veči pribudnú byty aj obchody.FOTO
15
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM