Michaela Gálová Rôzne

Hudba plná pôžitku

Vrámci Európskeho dňa židovskej kultúry sa včera,v piatok 11.9., konal na nádvorí šalianskeho kaštieľa koncert židovskej kapely Budapest Klezmer Band. Toto podujatie spolu zorganizovali pani doktorka V.Nováková s pánom doktorom R.Kuklovským. „V t

Kapela Klezmer Band pozostáva zo siemich členov, ktorí hrajú rytmickú židovskú hudbu. Po celom svete zožala a žne obrovské úspechy. Navštívila svetové metropoly ako sú New York, Tokio, Londýn, Brusel, Moskvu a iné, kde predviedli tak ako u nás tradičnú židovskú hudbu. Celé publikum sa počas predstavenia výborne zabávalo. Dobrú náladu však na malú chvíľu prerušil výpadok prúdu, kedy nastalo ticho. O niekoľko minút sa problém vyriešil a Klezmer Band mohol naďalej svojou hudbou rozdávať dobrú náladu. Kapela hrala piesne aj z muzikálu Fidlikant na streche a Tanec nevesty. Skladbu Modlitba rabína muzikanti venovali všetkým tým, ktorí sa z koncentračných táborov už nikdy nevrátili. Klezmer Band oslavuje o rok dvadsiate výročie založenia kapely.
„Moderné kapely hrajú pre zábavu, ale takéto kapely hrajú pre pôžitok. A v tom je ten zázrak, ktorý vám moderná hudba nikdy nedá,“ skonštatoval jeden z návštevníkov. Okrem koncertu sa návštevníci mohli oboznámiť aj s výstavou obrazov Františka Tótha: Synagógy a pomníky na počesť umučených v koncentračnom tábore. Osvienčimský album „ O nás, pre nás, bez nich“ zobrazoval fotky Židov.

Klezmer Band
7
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM