Nitriansky cyklobus onedlho vyrazí do ulíc: Premávať začne na Veľkú noc
Cyklistom v Nitre bude aj tento rok robiť na cestách spoločnosť špeciálny cyklobus. Za prepravu bicykla v ňom neplatíte.
Nitriansky cyklobus odštartuje svoju v poradí deviatu sezónu v piatok 19. apríla. Premávku ukončí až na jeseň.
„Cez víkendy a štátne sviatky bude voziť cestujúcich s bicyklami z mestských častí Klokočina a Chrenová smerom do centra, k Mestskému parku a na Zobor. Cena cestovného lístka cyklobusu zostáva aj tento rok nezmenená a rovnaká ako cena lístka na MHD,“ informuje Arriva.
Bicykel sa vezie zadarmo
Špeciálne upravený autobus určený na prepravu bicyklov je súčasťou cyklistickej sezóny v Nitre od roku 2011. Autobus sezónnej linky C35 je rozdelený na sedaciu časť pre cestujúcich a priestor na prepravu bicyklov.
Ako informuje dopravca, cestujúci majú k dispozícii 16 miest na sedenie a 10 miest na státie a v zadnej časti sa naraz prepraví až 25 bicyklov.
Za prepravu bicykla v cyklobuse cestujúci neplatia. „Trasa linky zabezpečuje spojenie najväčšieho sídliska s centrom mesta, oblasťou Mestského parku a Zoborom, kde je východisko pre mnohé turistické trasy. Samozrejmosťou je aj preprava cestujúcich bez bicykla, ktorých cieľom cesty sú tieto atraktívne lokality mesta,“ dodáva Arriva.
CESTOVNÝ PORIADOK LINKY C35 – PREMÁVA V SOBOTU, NEDEĽU A SVIATOK
Smer KLOKOČINA → MESTSKÝ PARK → ZOBOR
Kmeťova | 9.00 | 11.00 | 12.40 | 14.00 | 15.40 | 16.40 | *17.40** | 18.40 A |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mikovíniho | 9.04 | 11.04 | 12.44 | 14.04 | 15.44 | 16.44 | 17.44 | 18.44 A |
CENTRUM | 9.10 | 11.10 | 12.50 | 14.10 | 15.50 | 16.50 | 17.50 | 18.50 A |
A. Hlinku, Centro | 9.13 | 11.13 | 12.53 | 14.13 | 15.53 | 16.53 | 17.53 | 18.53 A |
Mestský park | 9.17 | 11.17 | 12.57 | 14.17 | 15.57 | 16.57 | 17.57 | 18.57 A |
Nemocnica Zobor | 9.27 | 11.27 | 14.27 |
Smer ZOBOR → MESTSKÝ PARK → KLOKOČINA
Nemocnica Zobor | 9.57 | 11.57 | 14.57 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mestský park | 10.07 | 12.07 | 13.07 | 15.07 | 16.07 | 17.07 | 18.07 | 19.07 A | 19.37 B |
A. Hlinku, Centro | 10.11 | 12.11 | 13.11 | 15.11 | 16.11 | 17.11 | 18.11 | 19.11 A | 19.41 B |
CENTRUM | 10.14 | 12.14 | 13.14 | 15.14 | 16.14 | 17.14 | 18.14 | 19.14 A | 19.44 B |
Mikovíniho | 10.20 | 12.20 | 13.20 | 15.20 | 16.20 | 17.20 | 18.20 | 19.20 A | 19.50 B |
Kmeťova | 10.24 | 12.24 | 13.24 | 15.24 | 16.24 | 17.24 | 18.24 | 19.24 A | 19.54 B |
Foto: ilustračné