Nitra je stále neporazená: Nováčika zdolala po samostatných nájazdoch, FOTO

V 3. kole hokejovej Tipos extraligy zvíťazil HK Nitra nad nováčikom súťaže HK Spišská Nová Ves 3:2 v nájazdovom rozstrele. Domáci po polovici stretnutia dohnali dvojgólové manko, v nájazdoch rozhodol o ich výhre Róbert Varga.

Ilustračný obrázok k článku Nitra je stále neporazená: Nováčika zdolala po samostatných nájazdoch, FOTO
58

Úvodná tretina bola v znamení veľkého množstva nepresností. Najmä na hokejkách nitrianskych hokejistov bolo cítiť nepohodu.

V 10. minúte stratili “corgoni” puk v útočnom pásme, čo v prečíslení dvoch proti jednému využil na otvárací a zároveň premiérový gól v najvyššej súťaži Olejník – 0:1. Rovnakou mincou mohol odpovedať už o minútu neskôr domáci Drábek, ktorý však svoj únik nezakončil razantne.

Melicherčík prekonaný

Už po 45 sekundách prostrednej časti vyhrávali hostia o dva góly. Od modrej čiary prekvapil Honzíka strelou obranca Zekucia. Nitrania mohli znížiť v 23. aj 27. minúte, no strely Bučeka a Raskoba zastavila konštrukcia brány.

V 32. minúte však už brankár Melicherčík inkasoval, keď Hrnka prepasíroval puk pomedzi jeho betóny – 1:2. Vzápätí sa ocitol v samostatnom úniku Ščurko, ale bekhendový blafák zlikvidoval ľavým betónom Honzík.

Výhra po nájazdoch

Nitrania začali preberať iniciatívu a v 46. minúte boli odmenení. Švihom vystrelil Nemec, následne sa puk odrazil ku Krivošíkovi a ten vyrovnal na 2:2. V 58. minúte ten istý hráč ponúkol rozhodujúci gól Rockwoodovi, ale tiesnený Kanaďan neprekonal Melicherčíka a zápas dospel do predĺženia.

V ňom premrhali Spišiaci presilovú hru a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. Extra bod napokon zostal pod Zoborom zásluhou rozhodujúceho nájazdu z hokejky Vargu.

Ako videl zápas tréner Antonín Stavjaňa? Viac sa dočítate na ďalšej strane.