Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľnom zápase 2. kola Tipos extraligy na ľade majstrovského HKM Zvolen 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Nitra uspela aj v druhom tohtosezónnom zápase: Porazila úradujúceho majstra, FOTO
6
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania mali lepší úvod, ale nevyužili šance. V presilovke sa nepresadil Zuzin a z dorážky ani Mikúš. V ôsmej minúte nepokoril Honzíka Jedlička a tak prišiel trest. Hostia predviedli rýchly protiútok po pravej strane, Rockwood našiel pred bránkou Holešinského a bolo 0:1.

Dva góly Nitry

Šance sa potom striedali na oboch stranách, zvýšiť mohol Baláž, vyrovnať Zuzin. Domáci Török sa v trinástej minúte dostal do úniku, avšak nezakončil. Na opačnej strane sa nepresadil zblízka Sýkora. Pred prestávkou nevyrovnal v ďalšej dobrej príležitosti Jedlička, takže do šatní išli spokojnejší Nitrania.

V strednej časti pokračovala strelecká nemohúcnosť Zvolenčanov. Na Honzíkovi stroskotali Ully a Mikúš, neskôr Jedlička z dobrej pozície minul bránku. Hostia trestali v 28. minúte.

Varga spoza bránky našiel pred ňou Baláža a ten sa v tutovke nemýlil – 0:2.

Domáci sa potom snažili znížiť, zblízka sa to nepodarilo Csányimu a Gubančokovi. V dvoch presilovkách za sebou nenašli na brankára Nitry recept Zuzin a Ully. A hokejisti spod Zobora teda opäť trestali, hoci najprv Hrnka vo vyloženej pozícii nemieril medzi žrde, tak v 39. minúte sa to už presnejšie podarilo Rockwoodovi opäť po rýchlom protiútoku.