Lucia Lauková Správy Samospráva

Nitra chce kandidovať na Európske mesto kultúry: Radnicu zaujíma váš názor

Mesto chce poznať názor verejnosti na kultúru v Nitre. Má na to byť Európskym mestom kultúry?

Ilustračný obrázok k článku Nitra chce kandidovať na Európske mesto kultúry: Radnicu zaujíma váš názor
43
Galéria

Nitrianska radnica zvažuje kandidatúru na projekt Európske hlavné mesto kultúry 2026. V tejto súvislosti spustil Odbor kultúry mestského úradu prieskum o úrovni kultúrneho života v Nitre.

Dotazník bude slúžiť pre zvažovaný projekt kandidatúry Nitry o titul Európskeho hlavného mesta kultúry, ktorý sa má v roku 2026 po 13 rokoch opäť vrátiť na Slovensko.

„Prvým slovenským EHMK boli v roku 2013 Košice, ktorým sa vďaka projektu podarilo usporiadať desiatky kultúrnych podujatí. Okrem toho premenili miestne kasárne na kultúrne centrum Kasárne Kulturpark či nevyužívané výmenníky tepla na sídliskách na malé komunitné centrá, ktoré sa dnes tešia veľkej obľube,“ vymenúva Henrich Varga, poradca pre komunikáciu mesta

Vyjadrite svoj názor

V dotazníku budú môcť vyjadriť svoj názor na kultúru v Nitre obyvatelia mesta, nitrianskeho regiónu i tí, ktorí do mesta dochádzajú za prácou či vzdelaním. Zozbierané údaje by mali následne poslúžiť ako podklad pre tvorbu Stratégie rozvoja kultúry v meste.

„Aj v týchto ťažkých časoch myslíme na budúcnosť. Chceme, aby bola Nitra živým mestom s fungujúcou a kvalitnou kultúrnou infraštruktúrou a atraktívnou kultúrnou ponukou, pretože veríme, že kultúra z nej dokáže urobiť lepšie mesto pre život. Bez obyvateľov Nitry to však nedokážeme,” hovorí o potrebe zbierania dát od občanov primátor Marek Hattas. 

Vyplnením dotazníka sa môžete zapojiť aj do súťaže o 10 cien. Dotazník mesta nájdete TU!

Foto: ilustračné

Nitrianske fašiangy 2020
43
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM