LULA Správy

Netradičné preteky v Jaguari: Žiaci závodili s mini autami na vzduch, FOTO

V nitrianskej automobilke Jaguar Land Rover sa konal prvý ročník súťaže pre žiakov základných škôl. Ich úlohou bolo zostrojiť čo najlepšie auto poháňané stlačeným vzduchom.

Ilustračný obrázok k článku Netradičné preteky v Jaguari: Žiaci závodili s mini autami na vzduch, FOTO
6
Galéria
Zdroj: Jaguar Land Rover

Automobilka Jaguar Land Rover vo svojom nitrianskom závode zorganizovala v novembri prvý ročník národnej súťaže s názvom Jaguar Challenge, určenej žiakom základných žiakov. Cieľom 18 tímov z ôsmich základných škôl bolo navrhnúť, postaviť a aj spojazdniť miniatúrne vozidlá poháňané na stlačený vzduch. Pomáhali im pri tom aj odborní mentori priamo z automobilky.

Víťazi prvého ročníka

Hodnotiaca komisia potom pri prezentácii výsledkov sledovala aj komunikačné zručnosti, inžinierske znalosti a tímovú prácu jednotlivých tímov. Spomedzi všetkých potom komisia vybrala víťazov, ktorí získali ocenenie v kategóriách najrýchlejší automobil, najlepšie vyrobené vozidlo, najlepšia verbálna prezentácia, najlepšie portfólio a tiež titul majstrov. „Víťazom prvého ročníka súťaže sa stali žiaci zo Základnej školy Jána Amosa Komenského v Seredi,“ informovali organizátori.

Vzdelávací program

Súťaž sa koná ako súčasť globálneho vzdelávacieho programu spoločnosti. Jeho cieľom je podpora predmetov zameraných na vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku. „Takýmto spôsobom vzdelávania chceme inšpirovať viac mladých ľudí, ktorí raz budú tými, čo nám pomôžu rozvíjať novú generáciu trvalo udržateľných vozidiel a technológií. Jaguar Challenge pre základné školy potvrdzuje význam a dôležitosť technických predmetov a dáva mladým ľuďom príležitosť dozvedieť sa viac o reálnom dizajne a inžinierskych procesoch,“ skonštatoval prevádzkový riaditeľ Jaguar Land Rover Slovensko Alexander Wortberg.

Netradičné preteky v Jaguari: Žiaci závodili s mini autami na vzduch, FOTO
6
Galéria
Zdroj: Jaguar Land Rover
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie