Lucia Lauková Správy

Na Chrenovej by mohol vyrásť nový bytový dom: Mesto dalo vypracovať projekt

V tenisovom areáli na Ďumbierskej ulici chce mesto postaviť bytový dom. Projektovú dokumentáciu má mať v rukách do konca roka.

Ilustračný obrázok k článku Na Chrenovej by mohol vyrásť nový bytový dom: Mesto dalo vypracovať projekt
11
Galéria
Foto: Rastislav Búgel

O osude budovy bývalého Hotela Tenis sa rozhodlo začiatkom tohto roka. Mestskí poslanci vtedy nesúhlasili s odpredajom nehnuteľnosti. Namiesto toho by tu mesto mohlo postaviť nájomné byty.

Nejde o prvý pokus postaviť nájomné byty v tomto areáli. O prestavbe sa uvažovalo ešte v roku 2013. Pôvodne sa v objekte plánovalo s vybudovaním deviatich malometrážnych bytov. Radnica však vtedy pre finančnú náročnosť projektu hľadala iné riešenia. Tým bol odpredaj verejnou obchodnou súťažou. Ako sme spomínali, začiatkom tohto roka sa toto riešenie zrušilo a mesto sa rozhodlo pre výstavbu bytového domu.

Ako potvrdil prednosta Igor Kršiak, tentokrát by nešlo o prestavbu, ale o výstavbu novej budovy. Pod jednou strechou by na Chrenovej mohlo pribudnúť 30 bytov. Projektová dokumentácia bude mesto stáť 58 680 eur.

Podľa slov prednostu Igora Kršiaka, mesto zatiaľ nemá schválenú žiadnu dotáciu, avšak po spracovaní projektovej dokumentácie a získaní stavebného povolenia sa mesto môže uchádzať o dotáciu, resp. príspevok zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Vypracovaním projektovej dokumentácie radnica poverila nitriansku firmu Stapring, a.s.. Dokumentácia pre územné rozhodnutie má byť hotová do konca októbra. Projekt pre stavebné povolenie a realizáciu do konca roka 2018.

Foto: ilustračné

Hotel TENIS
11
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM