Lucia Lauková Správy

Hotel Tenis ostáva majetkom mesta Nitra: Poslanci s predajom nesúhlasili

Hotel Tenis sa mesto pokúsilo predať už viackrát. Spísaná bola aj petícia proti prestavbe na ubytovňu. Aké má mesto plány s týmto objektom?

Ilustračný obrázok k článku Hotel Tenis ostáva majetkom mesta Nitra: Poslanci s predajom nesúhlasili
Foto: Rastislav Búgel

Na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva bol predložený návrh týkajúci sa predaja Hotela Tenis na Chrenovej. Mesto predložilo súťažné podmienky pre odpredaj nehnuteľností v tenisovom areáli na Ďumbierskej ulici formou obchodnej verejnej súťaže. Ako sa uvádza v návrhu, minimálna kúpna cena nehnuteľností bola určená vo výške 188 837,49 eur.

Predávať sa nebude

Odpredaj a vyhlásenie verejnej obchodnej súťaže sa nakoniec poslanci rozhodli nepodporiť. Poslanec Štefan Štefek predložil návrh o neschválení odpredaja Hotela Tenis. Za, hlasovala väčšina mestských poslancov. „Naša ambícia je a mala by to byť ambícia celého mesta, postaviť tu nájomné byty,“ povedal mestský poslanec Štefan Štefek.

Nové nájomné byty

Mestskí poslanci sa teda priklonili k myšlienke ponechať si tento areál a postaviť tu mestské nájomné byty. Prednostovi MsÚ v Nitre udelili do 5. apríla pripraviť návrh rozpočtového opatrenia s názvom Projektová dokumentácia bytový dom Ďumbierska. Na tom istom zastupiteľstve 25. januára bol schválený aj zámer výstavby 33 nájomných bytov na Dieloch, ktorá by sa mohla začať ešte tento rok.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM