Lucia Lauková Správy Samospráva

Z Hotela Tenis nebude ubytovňa pre robotníkov: Mesto s ním má iné plány

Bývalý Hotel Tenis na Chrenovej mesto už neplánuje ponúknuť na zriadenie ubytovne pre robotníkov automobilky Jaguar Land Rover. Radnica má s bývalým hotelom iné plány.

Ilustračný obrázok k článku Z Hotela Tenis nebude ubytovňa pre robotníkov: Mesto s ním má iné plány
Foto: Rastislav Búgel

Mesto Nitra neplánuje využiť bývalý Hotel Tenis na Chrenovej na zriadenie ubytovne pre robotníkov automobilky Jaguar Land Rover. Potvrdil to primátor Jozef Dvonč, podľa ktorého mesto dlhodobo chátrajúci hotel buď prenajme záujemcovi, alebo ho zbúra a predá ako stavebný pozemok na bytovú výstavbu. Podľa primátora sú obavy obyvateľov mesta z vytvárania ubytovní pre robotníkov v centre mesta neopodstatnené.

„Naším cieľom nie je vytvárať ubytovne, chceme budovať štartovacie byty pre mladých ľudí. Prioritne pre mladé rodiny z Nitry, ale aj z iných regiónov Slovenska, ktoré sa chcú prisťahovať do Nitry za prácou,“ povedal Dvonč.

Obyvatelia spísali petíciu

Obavy z vytvorenia ubytovne v bývalom Hoteli Tenis vyjadrili obyvatelia v petícii, ktorú podpísalo vyše 400 občanov a ktorú doručili na Mestský úrad v Nitre. V petícii uvádzajú, že problematika ubytovávania zamestnancov firiem v priemyselnom parku by mala byť riešená výstavbou ubytovní na periférii mesta, alebo priamo v areáli parku. V tomto s nimi súhlasí aj primátor. „Viem si predstaviť, že veľká ubytovňa vznikne priamo v priemyselnej zóne. Nevidím však dôvod, aby sa obyvatelia obávali ubytovní v centre mesta, pretože takú kapacitu, kam by naraz prišlo 200 alebo viac cudzincov, jednoducho v meste ani nemáme.“

Byty pre mladé rodiny

Podľa primátora Nitry má mesto záujem budovať štartovacie byty pre mladé rodiny. Tento model pripravuje ministerstvo dopravy pre regióny, do ktorých smerujú väčšie investičné akcie. „Máme záujem budovať byty s podporou štátu. Nevylučujeme, že ak dostaneme podmienku k získaniu dotácie, že časť bytov treba dať k dispozícii investorom, ktorí sem prídu, túto podmienku by sme naplnili. Poradovník na tieto byty by si v tom prípade už robil sám investor.“

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM