Lucia Šútorová Rôzne

Kráľovská Nitra ponúkne remeselný trh: Predajcovia môžu posielať prihlášky

Historický festival Kráľovská Nitra sa bude pod Zoborom konať prvýkrát. Jeho súčasťou bude aj trh pre remeselníkov a predajcov.

Ilustračný obrázok k článku Kráľovská Nitra ponúkne remeselný trh: Predajcovia môžu posielať prihlášky
Zdroj: Daibor Rusňák

Mestský park v Nitre ožije na prelome augusta a septembra históriou. Podujatie Kráľovská Nitra sa bude konať 31. augusta a 1. septembra. Podujatie sa uskutoční pri príležitosti 771. výročia osláv udelenia mestských výsad.

Spustili prihlasovanie

Súčasťou premiérového festivalu pod Zoborom s názvom Kráľovská Nitra bude aj remeselnícky trh. Na trh sa môžu prihlásiť tradiční remeselníci, ktorí nielen svoje výrobky predávajú, ale aj vyrábajú. „Ak nebudete mať svoj drevený/dobový stánok, vieme Vám ho zapožičať (máme len limitovaný počet),“ uvádza organizátor na webe podujatia.

Podľa organizátorov by remeselník alebo predajca mal nosiť oblečenie líšiace sa od predajcov na bežnom trhu či jarmoku ako je tomu zvykom na rôznych mestských slávnostiach.

Prihlášky je potrebné odoslať elektronicky u najneskôr do 9. augusta. Prihlášky pre predajcov, remeselníkov a gastro predajcov spolu s kontaktmi nájdete na webe podujatia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie