Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľňajšom zápase 48. kola Tipos extraligy HK Nitra 3:2 po nájazdovom rosztrele. Zverenci Antonína Stavjaňu prehrali po štvorzápasovej víťaznej sérii.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry získali cenný bod: Slovanu podľahli po samostatných nájazdoch, FOTO
8
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Slovan mal od úvode streleckú prevahu, ale vážnejšie šance mala Nitra. V piatej minúte hrala presilovku a Slovák v nej poslal hostí do vedenia. Ďalšiu šancu mal Fominych, ale Parks ho vychytal. Slovan potom nevyužil skrátenú presilovku o dvoch hráčov a vzápätí mohol pykať, keď Parks prihral na hokejku Minárika, ale útočník Nitry tutovku nepremenil. Hernú prevahu „corgoňov“ v prvej tretine mohol ešte zvýrazniť Tvrdoň, ale v presilovke trafil iba žŕdku.

V úvode druhej tretiny stratila Nitra na ofenzívnej sile, pretože Slovák a Tvrdoň dostali desaťminútové tresty za nešportové správanie. Slovan mal opäť k dispozícii krátku početnú výhodu 5 na 3, ale ani v nej nedokázal streliť gól. Aj zvyšné minúty druhého dejstva kúskovali vylúčenia. Slovanu sa napokon podarilo vyrovnať, keď O'Donnell šikovne tečoval strelu Brodzinského. Zlepšený výkon domácich im mohol priniesť aj ďalšie góly, niekoľkými výbornými zákrokmi sa blysol brankár O'Connor.

V úvode tretej tretiny hral Slovan ďalšiu presilovku, výborný zákrok v nej opäť predviedol brankár Nitry, ktorý zastavil gólovú strelu Harrisa. Deväť minút pred koncom zápasu potiahol akciu po pravej strane Drábek a Kollár jeho prihrávku poslal do siete. Z vedenia sa však tešili hostia iba chvíľku, pretože Rapáč o 100 sekúnd neskôr vyrovnal. Duel potom nerozhodol Šiška, ktorý sám pred Parksom zlyhal a ani záverečná presilovka hostí.

V predĺžení mal prvú šancu Kollár, ale ani on a po ňom ani Gašpar vyložené šance nepremenili. V nájazdoch uspeli domáci Brodzinski a Štajnoch, za hostí iba Holešinský.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 32. O'Donnell (Brodzinski, Gašpar), 51. Rapáč (Harris, Brodzinski), rozh. nájazd Štajnoch – 6. Slovák (Minárik, Tvrdoň), 49. Kollár (Drábek). Rozhodovali: Rozhodca: Orolín, Korba – Tvrdoň, Ordzovenský, vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše Tvrdoň 10+10 min, Slovák (obaja Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan Bratislava: Parks – Valach, Ališauskas, Beňo, Štajnoch, Maier, Brodzinski, Škultéty, Ožvald – Gašpar, Harris, O'Donnell – Matoušek, Zigo, Urbánek – Kundrík, Bortňák, Rapáč – Jendek, Kytnár, Lukošík

HK Nitra: O'Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Vitáloš, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Bajtek, Žitný – Fominych, Kollár, Drábek – Múčka, Šiška, Minárik