Hokejisti HK Nitra zvíťazili v regionálnom derby nad HC Mikron Nové Zámky 4:2 v piatkovom zápase 47. kola Tipos extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski hokejisti zvládli ďalší zápas: V regionálnom derby porazili Nové zámky, FOTO
60

Lepší vstup do zápasu mali Nitrania. Dvakrát sa preukázala chémia medzi Tvrdoňom a Slovákom, pričom druhý menovaný v oboch prípadoch zúžitkoval milimetrové prihrávky svojho spoluhráča. V 14. minúte následne zvýšil už na 3:0 švihom Minárik.

Znížiť mohol na začiatku prostrednej časti aktívny Clarke, no jeho strelu zastavilo brvno Cowleyho brány. “Býci” mali v druhej tretine výhodu troch presilových hier, no bez gólového efektu. V 38. minúte prevzal v strednom pásme puk Holešinský, ktorý skvelým pohybom oklamal brániacich hráčov a bezmocný bol proti jeho strele aj brankár Lackovič – 4:0.

Poľavenie Nitry a následná aktivita Nových Zámkov vyústila do zníženia. V 49. minúte nepomohla nitrianska obrana Cowleymu, ktorý čelil minimálne piatim dorážkam a puk za jeho chrbát pretlačil Holenda. Na 4:2 ešte upravil 70 sekúnd pred koncom Doggett, ale záver si už Nitra postrážila.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

Góly: 6. Slovák (Tvrdoň), 12. Slovák (Tvrdoň, Holešinský), 14. Minárik (Kollár), 38. Holešinský (Žitný, Nemec) – 49. Holenda (Zahradník, Doggett), 59. Doggett (Števuliak). Rozhodovali: Tvrdoň, Kalina – Kacej, Gegáň, vylúčení: 6:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Bodák, Švarný, Š. Nemec, Ege, Vitáloš, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Drábek – Múčka, Šiška, Minárik – Fominych

Nové Zámky: Lackovič – Västilä, Hain, M. Roman, B. Clarke, Holenda, Fereta, Šeliga – Jurík, Iacobellis, T. Varga – Obdržálek, Seppänen, Okoličány – Rogoň, Doggett, Števuliak – Majdan, Ondrušek, Zahradník – Petrík

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Už v prvej tretine sme položili základ tromi gólmi. Zvyšok zápasu sme kontrolovali. Hrali sme dosť oslabení, sme radi, že sme to ubránili. Iba škoda, že sme nepomohli brankárovi k čistému kontu.“

Marek Dubec, asistent trénera Nových Zámkov: „Nepovedal by som, že to bol z našej strany zlý zápas. Do prvého gólu sme hrali výborne a Nitru sme do tlaku nepustili. Vidieť, že Nitra hrá teraz v pohode. Šance, ktoré mali, výborne zrealizovali a my sme naše nepremenili. Ani presilovky neboli ideálne. Nevzdali sme sa ani za stavu 0:4. Myslím, že aj brankár Lackovič dnes potvrdil, že sa môžeme na druhého gólmana spoľahnúť. Čaká nás veľmi ťažký záver sezóny. Chceme dokázať, že na to máme.“