Gólová smršť hokejistov Nitry: Liptákom nastrieľali osem gólov

Posledný tím hokejovej Tipos extraligy MHk 32 Liptovský Mikuláš podľahol v piatkovom domácom zápase 45. kola Nitre vysoko 2:8. Nebodoval tak už v deviatom stretnutí v sérii.

Ilustračný obrázok k článku Gólová smršť hokejistov Nitry: Liptákom nastrieľali osem gólov
Zdroj: Rastislav Búgel

Liptáci držali so súperom krok iba v prvej tretine. Nitra sa síce dostala rýchlo do vedenia po individuálnej akcii Andreja Kollára v 2. minúte, no Michal Uhrík dokázal vyrovnať v siedmej. Hráči spod Zobora si opäť vzali vedenie v 17. minúte, keď v presilovej hre skóroval Liam Finlay.

Liptákov nezlomil ani tretí gól súpera v 29. minúte, o 40 sekúnd neskôr v tej istej minúte znížil na 2:3 strelou z diaľky Markus Michalík. Lenže od polovice zápasu už patrila ľadová plocha iba jedinému tímu. Nitrania dali v druhej polovici druhej tretiny štyri góly a záverečná dvadsaťminútovka sa už iba dohrávala. Z ôsmich presných zásahov hostí dali po dva Adrián Holešinský a Michael Drábek. Tromi bodmi rozšíril svoje konto v kanadskom bodovaní Andrej Kollár za gól a dve asistencie.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:8 (1:2, 1:5, 0:1)

Góly: 7. Uhrík (Michalík, Pavúk), 29. Michalík (Kapičák, Uhrík) – 2. Kollár (Žitný), 17. Finlay (Minárik, Nemec), 29. Holešinský (Nemec, Tvrdoň), 31. Holešinský (Tvrdoň, Bodák), 33. Ege (Šiška, Múčka), 34. Drábek (Kollár), 37. Drábek (Ege, Kollár), 48. Hrnka. Rozhodovali: Novák, Valach – Durmis, Hercog, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel (33. Bátory) – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa – Rud. Huna, Surový, Štrauch – Michalík, Oško, Uhrík – Vybíral, Lištiak, Dunčko – Duran, Parobek, Kalousek

Nitra: Cowley – Bodák, Mezei, Nemec, Švarný, Vitaloš, Ege, Hřebíček – Holešinský, Slovák, Tvrdoň – Žitný, Hrnka, Finlay – Drábek, Kollár, Bajtek – Minárik, Šiška, Múčka – Fominych

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.