Lucia Lauková Správy

FOTO a VIDEO: V Nitre po prvýkrát odštartovala Plavecká 24-hodinovka

Mesto pod Zoborom sa prvýkrát zapojilo do Plaveckej 24-hodinovky. O víťazstvo nováčik súperí s predošlými európskymi mestami športu Banskou Bystricou a Košicami.

Zdroj: Dnes24.sk

Na Mestskej plavárni v Nitre vo štvrtok 27. decembra odštartovala Plavecká 24-hodinovka. Nitra v nej súťaží s Banskou Bystricou a Košicami. Hodnotiť sa budú odplávané kilometre a počet účastníkov v plaveckej dráhe.

Zatiaľ čo Nitra sa tento rok pripojila k Plaveckej 24-hodinovke prvýkrát ako aktuálne Európske mesto športu, v Banskej Bystrici a v Košiciach má toto podujatie dlhoročnú tradíciu. O jeho otvorenie sa postarali samotní primátori všetkých troch miest odplávaním prvých metrov maratónu.

„Voda bola príjemná, je tu veľa ľudí z čoho sa teším, bolo tu super. Takéto veci by sa mali v našom meste podporovať a som veľmi rád, že v našom meste existuje toľko aktívnych ľudí, ktorí stíhajú organizovať aj takéto akcie,“ povedal primátor Marek Hattas po otvorení plaveckého maratónu v Nitre.

V Nitre pripravili organizátori pre návštevníkov aj malý darček a program. Účastníci získajú napríklad pamätnú fotografiu, pripravené sú aj atrakcie pre deti, masáže či vstup do vonkajšej vírivky. „Vstup do bazéna je zadarmo a účastníci budú môcť bezplatne parkovať na Kúpeľnej ulici. Priebežné výsledky súťaže budú jednotlivé mestá zverejňovať na sociálnych sieťach,“ uviedol Henrich Varga z mestského úradu.

FOTO a VIDEO: V Nitre po prvýkrát odštartovala Plavecká 24-hodinovka
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM