Lucia Lauková Správy Samospráva

Radnica našla miesto pre novú plaváreň v Nitre: Stáť by mohla pod Borinou

Klokočina by mohla mať svoju krytú plaváreň. Z predložených troch navrhovaných lokalít vybrali mestskí poslanci Park pod Borinou.

Ilustračný obrázok k článku Radnica našla miesto pre novú plaváreň v Nitre: Stáť by mohla pod Borinou
Zdroj: TASR

O výstavbe novej plaveckej haly začalo mesto uvažovať po rozhodnutí nestavať v areáli jestvujúceho Letného kúpaliska Sihoť akvapark s celoročným využitím. Namiesto toho plánuje investovať do opravy kúpaliska a postaviť novú plaváreň.

Mestské zastupiteľstvo rozhodovalo o troch alternatívach, kde by mestská plavecká hala mohla stáť, a to v Parku pod Borinou pri Dolmočermánskej ulici, v Mlynárciach na voľnej ploche pri Popradskej ulici a v areáli kúpaliska, ktoré stojí na cirkevnom pozemku.

Poslanci vybrali mestský pozemok o výmere 24 862 m2 v Parku pod Borinou. Predmetný pozemok sa nachádza v lokalite funkčne určenej pre športovú vybavenosť.

„Na vymedzených plochách je navrhovaná konkrétna funkcia objektového, alebo areálového charakteru a sú prípustné iné funkcie a funkčné zariadenia, ktoré so športovou funkciou priamo súvisia a sú doplnkovým zariadením priamo viazaným na potrebu športovej vybavenosti (vybavenostné, dopravné, technické),“ uvádza sa v návrhu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM