Dráma na R1 pri Nitre: Takmer 2 kilometre jazdil po rýchlostnej ceste v protismere!
Neďaleko Nitry sa udiala poriadne nebezpečná situácia. Muž jazdil so svojím autom po rýchlostnej ceste v protismere.

Na rýchlostnú cestu R1 pri Nitre vyšlo osobné auto. Jeho 67-ročný vodič sa už o chvíľu postaral o poriadne vypätú situáciu.
„Vodič zrejme zbadal, že nie je v dobrom smere a namiesto toho, aby z cesty zišiel na najbližšom výjazde, zastavil v pripájacom jazdnom pruhu a po chvíľke prudko otočil vozidlo do protismeru," informuje polícia.
Ako dodali muži zákona, v rýchlom ľavom pruhu prešiel v protismere približne 2 kilometre!
Po jazde v protismere opäť zazmätkoval. „Otočil sa, tentoraz do správneho smeru, pričom obmedzil a ohrozil vodičov prichádzajúcich po R1," informuje nitrianska krajská polícia.
Muža našťastie zastavila hliadka diaľničného oddelenia. Tej mal povedať, že sa potrebuje dostať na očkovanie do nemocnice v Nitre.
„Z diaľnice až do nemocnice, tak prešiel v doprovode polície. Jeho nezodpovedné konanie ho však vyjde draho a pravdepodobne ho to bude stáť vodičák. To je však už vecou našich kolegov, ktorí budú vec riešiť v správnom konaní," informuje Polícia SR – Nitriansky kraj.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.