Lucia Šútorová Kultúra

Blíži sa zážitkové Putovanie do Nitravy: Účastníci sa zvezú autobusom zadarmo

Trasa zážitkového putovania veľkomoravským obdobím odštartuje pri Dražovskom kostolíku. Účastníkov preto z Nitry do Dražoviec odvezú autobusy zadarmo.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa zážitkové Putovanie do Nitravy: Účastníci sa zvezú autobusom zadarmo
14
Galéria

Priaznivci histórie i turistiky si v sobotu 18. mája budú môcť vyskúšať život pútnikov v stredoveku. Zážitkové Putovanie do Nitravy, ktoré je súčasťou Cyrilometodskej cesty, je určené pre deti i dospelých, zúčastniť sa na ňom môžu aj cyklisti.

Štart pri Dražovskom kostolíku

Pútnici vyrazia z dražovského Kostola svätého Michala cez Zoborský kláštor až po archeopark na Martinskom vrchu v areáli bývalých kasární. Na začiatku cesty dostanú pútnický pas a ak absolvujú celú trasu, na záver im udelia certifikát pútnika. „Na trase pochodu budú rozložené dobové trhy, pútnici budú môcť za symbolickú cenu ochutnať dobové jedlá a v svojráznych jurtách si budú môcť vypiť čaj. Oddýchnu si v historických táboroch, ktoré verne zobrazia, ako to kedysi na ceste do Nitravy fungovalo. Pútnici tak zažijú skutočnú atmosféru stredoveku,“ uviedol hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Autobusy zadarmo

Ako doplnil, mesto a Nitrianska organizácia cestovného ruchu zabezpečili záujemcom o podujatie autobusy zadarmo. Z Nitry do Dražoviec pútnikov odvezú v sobotu 18. mája o 12. a 13. hodine. „Vychádzať budú zo zastávky pri Divadle Andreja Bagara v smere na Ulicu Fraňa Mojtu. Na prvý bod putovania sa záujemcovia budú môcť dostať aj pravidelnou linkou mestskej hromadnej dopravy číslo 4,“ dodal Holúbek.

Foto: ilustračné

Dražovce
14
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie