Samospráva

Ako sa vlani darilo mestu? Nitra hospodárila s prebytkom niekoľkých miliónov eur

Nitra vlani zaznamenala nižšie príjmy hlavne z dane z príjmov fyzických osôb. Aj tak sa jej však podarilo hospodáriť s prebytkom.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa vlani darilo mestu? Nitra hospodárila s prebytkom niekoľkých miliónov eur
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Nitra ukončilo hospodárenie v roku 2020 s niekoľko­miliónovým prebytkom. Konštatuje sa to v návrhu záverečného účtu, ktorý budú mestskí poslanci schvaľovať na svojom aprílovom rokovaní.

Celková suma, s ktorou radnica vlani hospodárila, dosiahla sumu viac ako 98,6 milióna eur. V rámci bežných príjmov sa mestu podarilo vytvoriť prebytok 8,7 milióna eur, ďalších 5,3 milióna eur tvorí prebytok z finančných operácií. V kapitálovom rozpočte však vznikol schodok takmer šesť miliónov eur.

„Výsledok rozpočtového hospodárenia za rok 2020 je tak prebytok 8 178 247,83 eura,“ informoval magistrát.

Nitre sa podarilo dosiahnuť plusové hospodárenie aj napriek nižším príjmom z dane z príjmov fyzických osôb, z ktorých, v porovnaní s pôvodne schváleným rozpočtom, prišlo do mestskej pokladnice o jeden milión eur menej.

„Pozitívne je možno hodnotiť plnenie vlastných príjmov zahŕňajúce príjmy z vlastníctva, dane z nehnuteľností, dane za špecifické služby a ostatné príjmy. Naopak, rozpočtované hodnoty nedosiahli príjmy z podnikania, administratívne poplatky, či pokuty za porušenie predpisov,“ konštatuje sa v záverečnom účte mesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Viac informácií z Nitry a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM